X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anakonda-16 z udziałem organizacji proobronnych."Bezcenne doświadczenie"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 13:00
- Pierwszy raz od 1989 roku mieliśmy możliwość współuczestniczenia w tego typu przedsięwzięciu. To niesamowite doświadczenie zarówno dla organizacji proobronnych, jak i dla wojska - ocenia Beata Noskowicz z obrony terytorialnej Stowarzyszenia Obrona Narodowa.pl.
Audio
  • Beatą Noskowicz opowiada o udziale organizacji proobronnych w manewrach Anakonda-16, a także wyjaśnia czym się one zajmują (Padnij-Powstań/Jedynka)
  • Damian Duda, dowódca plutonu Legii Akademickiej o udziale Legii w Anakondzie-16 (Padnij-Powstań/Jedynka)
  • Relacja Agnieszki Drążkiewicz podsumowująca manewry Anakonda-16 (Padnij-Powstań/Jedynka)
  • Znaczenie Anakondy-16. Podsumowanie Patryka Michalskiego (Padnij-Powstań/Jedynka)
Międzynarodowe ćwiczenia Anakonda-16, na poligonie w Drawsku Pomorskim. To szósta edycja ćwiczeń, w których uczestniczy 18 państw członkowskich NATO i pięć państw Partnerstwa dla Pokoju
Międzynarodowe ćwiczenia Anakonda-16, na poligonie w Drawsku Pomorskim. To szósta edycja ćwiczeń, w których uczestniczy 18 państw członkowskich NATO i pięć państw Partnerstwa dla PokojuFoto: PAP/Marcin Bielecki

Czytaj więcej
rosomoak.jpg
Anakonda-16. "NATO nie pozwoli naruszyć naszych granic"

W szóstej edycji manewrów Anakonda wzięło udział 31 tysięcy żołnierzy z 23 państw sojuszniczych i partnerskich, w tym ok. 12 tys. Polaków. W manewrach uczestniczyło 3 tys. pojazdów, ponad 100 samolotów i śmigłowców oraz 12 okrętów. Wzięły w nich udział także 4 polskie organizacje proobronne. Jedną z nich było Stowarzyszenia Obrona Narodowa.pl. 

- Lubuska i Pomorska Kompania na Białej Górze ubezpieczała teren przeprawy mostowej na Odrze. Mazowiecka na Orzyszu realizowała działanie pododdziału na terenie czasowo utraconym, Małopolska i Podkarpacka natomiast realizowały zadania we współpracy z żołnierzami ukraińskimi – zdradza Beata Noskowicz. Jak przyznaje gość Sławy Bieńczyckiej i Pawła Lekkiego, MON przed organizacjami proobronnymi postawił bardzo restrykcyjne wymagania, które trudno było spełnić.

Więcej na temat manewrów Anakonda-16 >>>

Jakie są cele organizacji proobronnych? Kto może zostać ich członkiem? Jak wygląda szkolenie w organizacjach, w których sukcesywnie wzrasta odsetek kobiet? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Padnij-powstań!"

Prowadzą: Sława Bieńczycka i Paweł Lekki

Gość: Beata Noskowicz (członek założyciel, zastępca dowódcy mazowieckiej kompanii obrony terytorialnej Stowarzyszenia Obrona Narodowa.pl oraz zastępca komendanta Stowarzyszenia Jednostek Strzeleckich "Strzelec"), Damian Duda (dowódca plutonu, sierżant Legii Akademickiej)

Data emisji: 18.06.2016

Godzina emisji: 09.25

gs/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakończyły się manewry Anakonda-16

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 20:37
Przez dwa tygodnie ponad 30 tysięcy żołnierzy z 23 państw ćwiczyło na wodzie, lądzie i powietrzu. Wojskowi musieli m.in. przeprowadzić desant czy też odbić zajętą przez terrorystów elektrownię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anakonda-16. "Zależało nam, aby to ćwiczenie miało spory rozmach"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 09:10
Manewry Anakonda-16 miały pokazać, że to co zostało przyjęte na poprzednim szczycie NATO jest możliwe do realizacji - powiedział w "Sygnałach dnia" generał brygady Sławomir Wojciechowski.
rozwiń zwiń