Maria Andrejczyk: od medalu dzieliło mnie zaledwie dwa centymetry

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 10:52
- Jadąc na Igrzyska zupełnie nie wiedziałam jak potoczy się konkurs. Przed eliminacjami zapewne brałabym czwarte miejsce w ciemno, ale po eliminacjach sytuacja się odwróciła - wyznała Maria Andrejczyk.
Audio
  • Maria Andrejczyk, która zajęła czwarte miejsce w rzucie oszczepem w Rio o Igrzyskach i planach na przyszłość (Przy muzyce o sporcie/Jedynka)
Maria Andrejczyk, rekordzistka Polski i czwarta oszczepniczka na Igrzyskach w Rio
Maria Andrejczyk, rekordzistka Polski i czwarta oszczepniczka na Igrzyskach w RioFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

Dwudziestoletnia polska oszczepniczka opowiadała w radiowej Jedynce o swoim spektakularnym występie w Rio de Janeiro. - Mój wynik 67.11 m z eliminacji okazał się nie tylko rekordem Polski, ale dał mi także czołowe miejsce w tabelach światowych. Miałam ogromny apetyt na medal. Szkoda, że w finale nie powtórzyłam tego wyniku, ale taki jest sport - nieprzedywalny i za to go kochamy - dodała olimpijka. 

Finałowy wynik na odległość 64,78 m dał oszczepniczce czwarte miejsce na Igrzyskach. - Moje serce było rozdarte - wspominała Maria Andrejczyk. - Powinnam się cieszyć, ale te 2 cm do olimpijskiego brązu, to ogromna strata. Kipi we mnie złość i chcę udowodnić, że zasłużyłam na ten medal - dodała sportsmenka.

Maria Andrejczyk pochodzi z miejscowości Kukle w powiecie sejneńskim. Tam odpoczywa i chętnie wraca po zgrupowaniach. Niebawem rozpocznie studia na wydziale anglistyki w Białymstoku. 

W audycji opowiadała o wspaniałej atmosferze w wiosce olimpijskiej i o swoich pozasportowych zainteresowaniach. Ujawniła też skąd się wzięło jej drugie imię "Majka".

***

Tytuł audycji: "Przy muzyce o sporcie"

Prowadzi: Rafał Bała

Gość: Maria Andrejczyk (polska oszczepniczka i olimpijka z Rio de Janeiro)

Data emisji: 28.08.2016

Godzina emisji: 20.09

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kajetan Broniewski: liczyłem na 15 medali Polaków w Rio

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 08:23
- Stoimy w miejscu, jeśli chodzi o liczbę medali zdobytych na igrzyskach - mówił w "Sygnałach dnia" Kajetan Broniewski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy na Rio 2016. Sukces czy niedosyt?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 18:35
11 medali, w tym dwa złote - to osiągnięcia Polaków z zakończonej w poniedziałek olimpiady w Brazylii. Nie milkną głosy, że polscy kibice liczyli na więcej!
rozwiń zwiń