X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Bałchan. Siostra, która pomaga prostytutkom

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:00
- Ludzie, którzy są porzuceni, którzy w dzieciństwie doświadczali przemocy, jako dorośli zmagają się z bardzo głębokimi ranami - mówi Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, prezes Stowarzyszenia "Po Moc" w Katowicach.
Audio
  • Siostra Anna Bałchan o pracy z kobietami, które trudnią się prostytucją (Ocaleni/Jedynka)
Jak podkreśla siostra Anna Bałchan, kobieta, która ma silne poczucie własnej wartości i godności nawet w kryzysowym momencie będzie szukała innych rozwiązań niż prostytucja
Jak podkreśla siostra Anna Bałchan, kobieta, która ma silne poczucie własnej wartości i godności nawet w kryzysowym momencie będzie szukała innych rozwiązań niż prostytucjaFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Siostra Anna od wielu lat pomaga kobietom wyjść z prostytucji. Są to osoby głęboko zranione w dzieciństwie, ofiary handlu ludźmi i wykorzystywania seksualnego, ale nie tylko. - Może nastąpić tzw. uwiedzenie. Przeciętna rodzina nagle dowiaduje się, że nad ich dzieckiem ktoś pracował przez 4-5 lat, wykorzystując portale i gry online. Nagle okazuje się, że człowiek po drugiej stronie nie miał 10 czy 12 lat, tylko ponad 20 - przestrzega siostra.

Rozmówczyni Rafała Porzezińskiego podkreśla także, że problem prostytucji dotyczy nie tylko kobiet, ale i mężczyzn oraz dodaje, że aby naprawić swoje życie potrzebna jest wola, praca nad sobą i łaska. Opowiada także o początkach swojej pracy i zdziwieniu, jakie budził widok zakonnicy w katowickich zaułkach i dworcowych barach.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: siostra Anna Bałchan (prezes Stowarzyszenia "Po Moc" w Katowicach)

Data emisji: 24.05.2016

Godzina emisji: 23.09

mg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Marek Dziewiecki: każdy z nas potrzebuje ocalenia

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 14:52
- Jesteśmy trochę zagrożeni z zewnątrz a trochę przez naszą własną słabość, naiwność - powiedział w radiowej Jedynce ks. Marek Dziewiecki.
rozwiń zwiń