Anna Bałchan. Siostra, która pomaga prostytutkom

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:00
- Ludzie, którzy są porzuceni, którzy w dzieciństwie doświadczali przemocy, jako dorośli zmagają się z bardzo głębokimi ranami - mówi Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, prezes Stowarzyszenia "Po Moc" w Katowicach.
Audio
  • Siostra Anna Bałchan o pracy z kobietami, które trudnią się prostytucją (Ocaleni/Jedynka)
Jak podkreśla siostra Anna Bałchan, kobieta, która ma silne poczucie własnej wartości i godności nawet w kryzysowym momencie będzie szukała innych rozwiązań niż prostytucja
Jak podkreśla siostra Anna Bałchan, kobieta, która ma silne poczucie własnej wartości i godności nawet w kryzysowym momencie będzie szukała innych rozwiązań niż prostytucjaFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Siostra Anna od wielu lat pomaga kobietom wyjść z prostytucji. Są to osoby głęboko zranione w dzieciństwie, ofiary handlu ludźmi i wykorzystywania seksualnego, ale nie tylko. - Może nastąpić tzw. uwiedzenie. Przeciętna rodzina nagle dowiaduje się, że nad ich dzieckiem ktoś pracował przez 4-5 lat, wykorzystując portale i gry online. Nagle okazuje się, że człowiek po drugiej stronie nie miał 10 czy 12 lat, tylko ponad 20 - przestrzega siostra.

Rozmówczyni Rafała Porzezińskiego podkreśla także, że problem prostytucji dotyczy nie tylko kobiet, ale i mężczyzn oraz dodaje, że aby naprawić swoje życie potrzebna jest wola, praca nad sobą i łaska. Opowiada także o początkach swojej pracy i zdziwieniu, jakie budził widok zakonnicy w katowickich zaułkach i dworcowych barach.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: siostra Anna Bałchan (prezes Stowarzyszenia "Po Moc" w Katowicach)

Data emisji: 24.05.2016

Godzina emisji: 23.09

mg/tj

Czytaj także

Ks. Marek Dziewiecki: każdy z nas potrzebuje ocalenia

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 14:52
- Jesteśmy trochę zagrożeni z zewnątrz a trochę przez naszą własną słabość, naiwność - powiedział w radiowej Jedynce ks. Marek Dziewiecki.
rozwiń zwiń