Od bezsilności do wolności. 12 kroków wystarczy?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 11:30
- "Dwanaście kroków" to nie jest program na niepicie, to program na zmianę w życiu: umysłową, duchową, zmianę przekonań i spojrzenia na świat – podkreśla Meszuge, niepijący alkoholik.
Audio
  • Od bezsilności do wolności. 12 kroków wystarczy? Meszuge opowiada o swoim wyjściu z nałogu (Ocaleni/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Słuchaj także >>>
alkohol 1200.jpg
Prekursorka grup kobiecych w ruchu AA o swoim wyjściu z nałogu

- Byłem wyedukowanym alkoholikiem, dużo przeczytałem o tym uzależnieniu, liznąłem psychoterapii. Pewnego popołudnia wracając z pracy walczyłem ze sobą długo, czy iść do domu czy pójść do monopolowego. W końcu jednak poszedłem do sklepu. Piłem i łzy mi płynęły po twarzy. Piłem, a nie chciałem pić, ale nie potrafiłem – wspomina gość "Ocalonych".

Po miesiącach terapii Meszuge zerwał z piciem. Jednak abstynencja okazała się nie być równoznaczna ze szczęściem i nowym początkiem życia. Jak przyznaje, wtedy właśnie okazało się, że rację mieli ci, którzy mówili "przestać pić jest najłatwiejsze ze wszystkiego, trzeba tylko zmienić całe swoje życie".

Jak program "Dwanaście kroków" pozwolił mu całkowicie zmienić swoje spojrzenie na świat? Dlaczego spotkania AA utrudniają czasem wytrzeźwienie? Jak dziś Meszuge postrzega samego siebie i ludzi wokół. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Meszuge (pseudonim artystyczny polskiego pisarza, alkoholika, blogera, publikującego artykuły i eseje na temat alkoholizmu i programu "Dwanaście kroków" AA)

Data emisji: 28.06.2016

Godzina emisji: 23.08

gs/ei

Czytaj także

Marcin Kwaśny: lepiej przeżywać życie w świadomości

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 14:30
- Nie warto być marionetką własnych słabości, trzeba decydować o sobie - mówił w Jedynce aktor, który zerwał z alkoholem, by ratować swoje małżeństwo i życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Felek. Człowiek, który powinien nie żyć

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 17:36
Przeżył wszystko, co najgorsze - zapaści, deliria, pobyt w szpitalu psychiatrycznym na oddziale zamkniętym oraz trzy odsiadki w zakładach karnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Antkowiak - smak zakazanych owoców

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 11:45
Śpiewał od najmłodszych lat, a kiedy był w ósmej klasie, usłyszała o nim cała Polska - na festiwalu w Opolu wykonał piosenkę "Zakazany owoc". - Z dnia na dzień stałem się osobą publiczną, w tym wieku nie jest to proste do udźwignięcia - mówi Krzysztof Antkowiak.
rozwiń zwiń