X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Nagiel - alkoholik, który się nie poddał

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 19:05
- Utraciłem kontrolę w piciu alkoholu. Były awantury, pobicia, izby wytrzeźwień - mówił w Jedynce o swojej chorobie Piotr Nagiel, muzyk i terapeuta uzależnień.
Audio
  • Piotr Nagiel, muzyk i terapeuta uzależnień opowiada o swojej walce z alkoholizmem (Ocaleni/Jedynka)
- Wielu z moich kolegów nie może się już odezwać, im się nie udało w skutek złych wyborów - mówi ocalony od alkoholizmu Piotr Nagiel.
- Wielu z moich kolegów nie może się już odezwać, im się nie udało w skutek złych wyborów - mówi ocalony od alkoholizmu Piotr Nagiel.Foto: Polskie Radio

"Ze mną było tak: piłem kilkanaście lat. Wiem, co to jest kac, detoks też dobrze znam. Byłem tam nie raz " - śpiewa o swoich przejściach Piotr Nagiel w utworze "W pijanym świecie". Zaczęło się trywialnie. - W wieku 15 lat zajrzałem po raz pierwszy do kieliszka. We trzech wypiliśmy pół litra wódki - wspomina muzyk. Potem już poszło. Przez kolejne lata bezwzględnie testował wytrzymałość swojego organizmu, mieszając alkohol z lekami i narkotykami. Do czasu.

- Straciłem przytomność 13 czerwca 1997 roku, miałem wtedy 33 lata. Gdy się ocknąłem, jakoś dowlokłem się do ojca - wspomina dzień, który na zawsze wrył się w jego pamięć. Lekarz z izby wytrzeźwień, gdzie zawiózł go ojciec, nie dawał mu wielkich szans. - Powiedział, że jeśli przeżyję 24 godziny, to będę żył. Ważyłem wtedy 60 kilo, byłem trzydziestoparoletnim wrakiem. To było straszne zatrucie alkoholem, narkotykami i lekami - opowiadał gość audycji "Ocaleni".

Przeżył. To doświadczenie było punktem zwrotnym. Piotr Nagiel rozpoczął trudną drogę ku trzeźwości. W intymnej rozmowie opowiada Rafałowi Porzezińskiemu, jak wracał do świata żywych. Zdradza, w jaki sposób dotarł do punktu, w którym z niekłamaną skromnością wyznaje: "dostaję tyle, ile powinienem mieć i to mi wystarcza. Czuję się spełniony w tym, co robię". Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Piotr Nagiel (muzyk, kompozytor, wokalista zespołu STO%, terapeuta uzaleznień)

Data emisji: 27.07.2016

Godzina emisji: 23.10

pkur/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ocaleni" - nowa audycja w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 17:05
"Ocaleni" to spotkania z ludźmi, którzy odzyskali radość życia. Prowadzi dyrektor redaktor naczelny Jedynki Rafał Porzeziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prekursorka grup kobiecych w ruchu AA o swoim wyjściu z nałogu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 11:02
Podopieczni nazywają ją "Świętą Teresą". Uwolniona od nałogu alkoholiczka, od 30 lat jako terapeutka daje serce tym, którzy ciągle cierpią za sprawą alkoholu lub współuzależnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od bezsilności do wolności. 12 kroków wystarczy?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 11:30
- "Dwanaście kroków" to nie jest program na niepicie, to program na zmianę w życiu: umysłową, duchową, zmianę przekonań i spojrzenia na świat – podkreśla Meszuge, niepijący alkoholik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie kończy się zabawa a zaczyna nałóg?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:05
- Nie ma nic złego w tym, ze w wieku "nastu" lat próbujemy używek. Natomiast jeśli to idzie gdzieś dalej, to zaczyna się problem. Tę granicę bardzo trudno zauważyć - podkreśla Sylwia Minda-Grzyb, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń