X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyzwolone dzieci z rodzin dysfunkcyjnych

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 11:30
Niska samoocena, niepowodzenia w związkach, ucieczka w uzależnienia - wiele dorosłych osób cierpi z powodu tych problemów. - Przyczyna może tkwić w przeszłości, w dysfunkcyjnej rodzinie - mówi ks. Grzegorz Polok.
Audio
  • Ks. Grzegorz Polok o terapii osób dotkniętych sundromami DDA i DDD (Ocaleni/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

ks. Grzegorz PolokCzasem ktoś prosi, żeby nie go nazywać DDA, ale po terapii wychodzi z radością i mówi: "jestem dorosłym dzieckiem alkoholika i to jest mój oszlifowany diament"

Autor książek "Rozwinąć skrzydła" i "W drodze do siebie" przekonuje, że bycie DDA lub DDD (dorosłe dzieci alkoholików i dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych) utrudnia życie, ale nie jest przekleństwem. - Chodzi o to, żeby zrozumieć, dlaczego dziś tak funkcjonuję i dlaczego moje korzenie wymagają przepracowania, poukładania swojego życia - podkreśla ks. Grzegorz Polok. - Czasem ktoś prosi, żeby nie nazywać go DDA, ale po terapii wychodzi z radością i mówi: "jestem dorosłym dzieckiem alkoholika i to jest mój oszlifowany diament, mam swoją tożsamość, wyrosłem w takiej, a nie innej rodzinie, ale teraz mogę w sposób pełny funkcjonować" - tłumaczy ekspert.

Dlaczego boimy się mówić o problemach swojej rodziny? Na czym polega rozwód emocjonalny? Ile procent dorosłych osób pochodzi z rodzin dysfunkcyjnych? Gdzie można szukać pomocy, jeśli jest się DDA lub DDD? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: ks. Grzegorz Polok (profesor w Katedrze Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych Uniwersytetu Ekonomicznego  w Katowicach, autor książek "Rozwinąć skrzydła" i "W drodze do siebie")

Data emisji: 27.12.2016

Godzina emisji: 23.05

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od bezsilności do wolności. 12 kroków wystarczy?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 11:30
- "Dwanaście kroków" to nie jest program na niepicie, to program na zmianę w życiu: umysłową, duchową, zmianę przekonań i spojrzenia na świat – podkreśla Meszuge, niepijący alkoholik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeźwość to umiejętność radowania się życiem"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:30
Wśród "Ocalonych" kolejne osoby, którym udało się wyjść z alkoholizmu. To Felek alkoholik i raper Tymczas, którzy dziś publicznie mówią o uzależnieniu i swojej drodze do trzeźwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Jakub Należyty: sukces przyszedł za wcześnie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 13:00
Bohater dzisiejszej audycji to aktor, piosenkarz, bard, satyryk, autor sztuk teatralnych i miłośnik piosenki francuskiej. Przez lata walczył z nałogiem alkoholowym.
rozwiń zwiń