Proste i krzywe ścieżki Andrzeja Krzywego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 11:50
Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono, w wieku 10 lat stracił ojca. A ponieważ był najstarszy z rodzeństwa, musiał szybko dorosnąć i przejąć zadania rodzica.
Audio
  • Andrzej Krzywy o swojej muzycznej drodze (Ocaleni/Jedynka)
Andrzej Krzywy
Andrzej KrzywyFoto: Jacek Konecki/PR

W audycji "Ocaleni" artysta opowiada o swoim życiu, które zaczęło się na warszawskim Mokotowie, na tym samym osiedlu, na którym wychowywał się prowadzący Rafał Porzeziński. Po dzieciństwie dzielonym pomiędzy szkołę, opiekę nad dziećmi i zabawę na podwórku przyszedł czas młodości. - Już wtedy zacząłem grać z Daabem, to był jeden z dwóch pierwszych "regałowych" zespołów w Polsce, równolegle powstał Izrael. Miałem 18-19 lat, był to moment, kiedy poczułem, że moje życie się spełnia - wspomina Andrzej Krzywy. Opowiada też, jak podczas castingu na gitarzystę tego składu pokonał Artura Orzecha!

Andrzej KrzywyZacząłem grać z Daabem. Miałem 18-19 lat, był to moment, kiedy poczułem, że moje życie się spełnia

Muzyk mówi też o imprezowej stronie artystycznego życia oraz o tym, jak stał się frontmanem. - Nigdy nawet przez sekundę nie pomyślałem, że będę stał z przodu. Ale odszedł Piotrek Strojnowski i musieliśmy szukać wokalisty. Szło to ciężko, a za tydzień czy dwa mieliśmy koncerty. I chłopaki powiedzieli: "to musisz być ty".

Andrzej Krzywy wspomina także, jak uciekał przed wojskiem "na depresanta", posuwając się nawet do markowania dwóch prób samobójczych. Wyjaśnia też, w jakich okolicznościach rozstał się z Daabem, po czym... postanowił wyemigrować do Australii. Czy muzyk rzeczywiście tam wyjechał? Jak zaczęła się jego kariera w De Mono? Dlaczego rozstał się z żoną? O tym w nagraniu audycji, w którym posłuchacie też piosenek wykonywanych przez Krzywego.

***

Tytuł audycji: "Ocaleni" w paśmie "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Andrzej Krzywy (wokalista zespołu De Mono)

Data emisji: 14.02.2017

Godzina emisji: 23.05

mg/pg

Czytaj także

Andrzej Krzywy - od ulicznej kapeli do orkiestry symfonicznej

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 14:00
Jak to się stało, że chłopiec grający na mandolinie zaczął śpiewać reggae, a dla De Mono zrezygnował z pomysłu podbicia Australii? O swojej muzycznej drodze Andrzej Krzywy opowiedział w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na krzywy ryj" - szczera spowiedź lidera De Mono

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 14:50
- W pierwszej klasie rozpocząłem naukę gry na mandolinie, ale bardziej to pamiętam jako karę niż przyjemność. Gdy udało mi się z tego wyzwolić, przysiągłem sobie, że nigdy nie będę chciał mieć nic wspólnego z muzyką - wspomina Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przeciwności" - muzyczny pamiętnik Szymona Chodynieckiego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 15:14
- Tytuł płyty wziął się z tego, że nawet u tak pozytywnej osoby, jak ja, są jednak mniej kolorowe chwile. To właśnie mnie zainspirowało - wyjaśnił Szymon Chodyniecki, którego solowy krążek "Przeciwności" ukazał się 7 października.
rozwiń zwiń