X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogusław Cebulski: w muzycznym światku łatwo o uzależnienia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:20
Lider Kapeli znad Baryczy opowiada o uzależnieniu, z którym zmagał się przez wiele lat. - Zacząłem pić stosunkowo późno, mając 18 lat. Zaczęło się granie, zabawy, wesela, a przy tym zawsze było bardzo dużo alkoholu - wspomina. - W muzycznym światku uzależnienia mocno się przyklejają.
Audio
  • Bogusław Cebulski o swoim uzależnieniu i drodze do trzeźwości (Ocaleni/Jedynka)
Bogusław Cebulski
Bogusław CebulskiFoto: PAP/Tomasz Wojtasik

Opowiada też o roku swojego życia, w którym ani jednego dnia nie był trzeźwy. - Jak człowiek grał w sobotę, niedzielę i jeszcze w tygodniu na dancingu, to w pozostałe dni leczył kaca albo przepijał to, co zarobił - mówi.

Opamiętanie przyszło wraz z poznaniem przyszłej żony, która postawiła warunek: albo ja, albo granie i alkohol. - Po jakimś czasie zaczęło to do mnie wracać i w końcu ubłagałem żonę, żeby kupić perkusję. Wtedy wróciłem do picia i było coraz gorzej. W końcu myślałem już tylko o tym, żeby się napić, fizyczny ból wyganiał mnie o 4-5 nad ranem z domu, szedłem do kolegi, u którego została jeszcze jakaś butelka, potem szło się na melinę - opowiada.

Jak Bogusław Cebulski trafił na pierwszą terapię i dlaczego była ona nieskuteczna? W jaki sposób wyszedł z uzależnienia? Jaką rolę w całej historii odegrała jego teściowa, "rasowa katoliczka"? O tym w nagraniu. Podczas audycji gość opowiada też o przyjaźni z warszawskim artystą Staśkiem Wielankiem. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Bogusław Cebulski (lider Kapeli znad Baryczy)

Data emisji: 15.03.2017

Godzina emisji: 23.06

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzeźwość to umiejętność radowania się życiem"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:30
Wśród "Ocalonych" kolejne osoby, którym udało się wyjść z alkoholizmu. To Felek alkoholik i raper Tymczas, którzy dziś publicznie mówią o uzależnieniu i swojej drodze do trzeźwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12 kroków. Chrześcijańska droga do wolności

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 12:00
Program 12 kroków został stworzony w Stanach Zjednoczonych przez Billa Wilsona. Początkowo był zakorzenioną w religii chrześcijańskiej metodą terapii dla alkoholików, obecnie stosowany jest w wielu innych uzależnieniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyznanie hazardzisty: szukałem miłości i ucieczki

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:40
Adam Bednarczyk opuścił dom rodzinny w wieku 15 lat i ruszył w świat, by go zdobyć. Jako dorosły młody człowiek założył firmę, zaczął odnosić sukcesy finansowe. - Ale nie umiałem żyć, nikt mnie tego nie nauczył - mówi.
rozwiń zwiń