Piotr Strojnowski. Był uzależniony, dziś jest terapeutą

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 12:50
Gościem audycji był Piotr Strojnowski - współzałożyciel, wokalista, współkompozytor muzyki oraz autor tekstów na pierwszej płycie zespołu DAAB. W swoim życiu nieraz wpadał w tarapaty - były i narkotyki, i alkohol, i konflikty z prawem.
Audio
  • Piotr Strojnowski o swoich uzależnieniach, przestępczości i wyjściu na prostą (Ocaleni/Jedynka)
Piotr Strojnowski
Piotr StrojnowskiFoto: Piotr Wójcik

Piotr Strojnowski porzucił DAAB tuż przed wielkim sukcesem grupy - popularnością piosenki "W moim ogrodzie". - Już wcześniej czułem, że coś jest ze mną nie tak. Jak odszedłem, żeby sobie pomóc, to okazało się, że inni spijają całą śmietankę i było mi tym bardzo ciężko. Wtedy jeszcze bardziej unurzałem się w alkoholu - wspomina artysta.

Jego problemy zaczęły się jednak już dużo wcześniej. - Przypominam sobie pierwszy papieros między 4 a 5 klasą szkoły podstawowej. Potem było pierwsze wino, w szkole i w domu sobie ze mną nie radzili, zadałem się z szemraną ulicą Jaworzyńską w centrum Warszawy, to stara ulica, gdzie są tzw. kamienice-studnie, za komuny w takich miejscach kumulowano trudne środowiska - mówi Strojnowski.

Dodaje też, że sam pochodził z tzw. dobrego domu. - Starszy brat grał na wiolonczeli, na gitarze, a ja nagle odskoczyłem zupełnie w bok i pogrążyłem się w towarzystwie, w którym obowiązywało picie, palenie, rozrabianie, drobne, a potem większe kradzieże. Już w 5 klasie wylądowałem w zakładzie wychowawczym, byłem jeszcze dzieckiem.

Jak dalej potoczyło się życie Piotra Strojnowskiego? Jak funkcjonował w środowisku gitowców, potem w więzieniu, wreszcie wśród punkowców skupionych wokół klubu studenckiego Remont? W jaki sposób poradził sobie z nałogami i został terapeutą? O tym w nagraniu.

Podczas audycji zapraszaliśmy też na koncert "Ocaleni", który odbędzie się 25 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Piotr Strojnowski (muzyk, terapeuta uzależnień)

Data emisji: 4.04.2017

Godzina emisji: 23.05

mg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Irena Hojfeldt ocaliła męża i siebie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:00
W 1935 r. makler giełdowy Bill Wilson i dr Bob Smith założyli ruch Anonimowych Alkoholików. Do Akron w USA wciąż przyjeżdżają członkowie AA z całego świata, a Irena Hojfeldt gości tych, którzy przybywają z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Jakub Należyty: sukces przyszedł za wcześnie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 13:00
Bohater dzisiejszej audycji to aktor, piosenkarz, bard, satyryk, autor sztuk teatralnych i miłośnik piosenki francuskiej. Przez lata walczył z nałogiem alkoholowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostrowska-Biskot: z uzależnień są wyzdrowienia. Nie ma wyleczeń

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 11:55
- W terapii nie lubię mówić, że coś się "uda". To nie jest udawanie, to jest ciężka praca. Zawsze powtarzam pacjentom: trzeźwienie, zdrowienie jest dla kozaków, cieniasy nie dadzą rady - stwierdziła w radiowej Jedynce Hanna Ostrowska-Biskot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Sikorski. Od sielanki do piekła

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:39
- Mieszkaliśmy w pięknym domu we wsi pod Jarocinem. Tata, jako dyrektor gorzelni, był królem tej wsi. Tę sielankę przerwał rozwód rodziców - wspomina Maciej Sikorski, autor książki "Byłem w piekle. Nie polecam".
rozwiń zwiń