Ojciec Adam Michalski: każdy ma szansę na ocalenie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 12:59
- Pan Bóg zostawił nam konsekwencje naszych wyborów, ale to nie znaczy, że nie mogę powiedzieć "dobrze dość" - powiedział w audycji "Ocaleni" ojciec Adam Michalski - kapucyn, kierujący Ośrodkiem Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu.
Audio
  • O. Adam Michalski o działalności Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu (Ocaleni/jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kurtjurgen/shutterstock.com

W 2018 roku Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu obchodzi 50-lecie istnienia. Ojciec Benignus Sosnowski założył go w 1968 roku. Początkowo prowadził w nim działalność wyłącznie szkoleniową, skierowaną do duchownych głoszących rekolekcje lub misje trzeźwościowe.

Gość Rafała Porzezińskiego powiedział, że obecnie większość spotkań organizują grupy realizujące program Dwunastu Kroków: alkoholicy, osoby współuzależnione, dorosłe dzieci alkoholików, a także uzależnieni od hazardu.

- Wielokrotnie bywa, że po pomoc zwracają się osoby żyjące z osobą uzależnioną, czyli tzw. osoby współuzależnione. To one chcą nawrócenia, często od strony religijnej, dla osoby uzależnionej. Zachęcamy wtedy do mądrej prawdziwej miłości, tzn., jak kocham to reaguję i nie zamiatam problemu pod dywan. Zachęcamy, żeby zrozumieć, że uzależnienie to choroba i u 99 proc. uzależnionych sama silna wola nie wystarczy. Oczywiście zdarzają się cuda, ale tylko u około 5 proc. chorych - powiedział ojciec Adam Michalski.

Zakonnik przyznał, że każdy ma szansę na ocalenie i piękne życie bez nałogów.

- Nie ma punktu, z którego nie ma powrotu. Pan Bóg zostawił nam konsekwencje naszych wyborów, ale to nie znaczy, że nie mogę powiedzieć "dobrze dość" - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: o. Adam Michalski (kapucyn, Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu)

Data emisji: 16.01.2018

Godzina emisji: 20.10

abi


 

    

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Kowalczyk, czyli Tau. Nawrócony raper

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:23
Piotr Kowalczyk przez wiele lat uwikłany był w okultyzm i nałogi. Potem przeżył nawrócenie, a dziś przez swoją twórczość promuje najważniejsze jego zdaniem wartości: miłość, prawdę, piękno i wolność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Mateuszczyk: dziś jestem cudownym facetem

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 13:26
Jarosław Mateuszczyk, niegdyś uzależniony od hazardu, alkoholu i pornografii, trafił na warsztaty "12 kroków ku pełni życia", które przywracają godność, pomagają zmienić i pokochać siebie. Dziś bierze udział w tych samych warsztatach, ale jako prowadzący. Dzieli się swoim świadectwem z tymi, którzy szukają drogi do ocalenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkohol, przemoc, niedowartościowanie. Z upadku można się podnieść

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:59
Rekonstruować rząd jest zdecydowanie łatwiej, niż zrekonstruować człowieka. Czy jest możliwe powstanie ze śmierci do pełnego życia? W czerwcu 2017 roku 22-letni Bartek Krakowiak wyruszył w niecodzienną podróż: pieszo z Warszawy do Mediugorje (ponad 1300 kilometrów). Opowiada, co skłoniło go do tej podróży.
rozwiń zwiń