X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ojciec Adam Michalski: każdy ma szansę na ocalenie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 12:59
- Pan Bóg zostawił nam konsekwencje naszych wyborów, ale to nie znaczy, że nie mogę powiedzieć "dobrze dość" - powiedział w audycji "Ocaleni" ojciec Adam Michalski - kapucyn, kierujący Ośrodkiem Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu.
Audio
  • O. Adam Michalski o działalności Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu (Ocaleni/jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kurtjurgen/shutterstock.com

W 2018 roku Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu obchodzi 50-lecie istnienia. Ojciec Benignus Sosnowski założył go w 1968 roku. Początkowo prowadził w nim działalność wyłącznie szkoleniową, skierowaną do duchownych głoszących rekolekcje lub misje trzeźwościowe.

Gość Rafała Porzezińskiego powiedział, że obecnie większość spotkań organizują grupy realizujące program Dwunastu Kroków: alkoholicy, osoby współuzależnione, dorosłe dzieci alkoholików, a także uzależnieni od hazardu.

- Wielokrotnie bywa, że po pomoc zwracają się osoby żyjące z osobą uzależnioną, czyli tzw. osoby współuzależnione. To one chcą nawrócenia, często od strony religijnej, dla osoby uzależnionej. Zachęcamy wtedy do mądrej prawdziwej miłości, tzn., jak kocham to reaguję i nie zamiatam problemu pod dywan. Zachęcamy, żeby zrozumieć, że uzależnienie to choroba i u 99 proc. uzależnionych sama silna wola nie wystarczy. Oczywiście zdarzają się cuda, ale tylko u około 5 proc. chorych - powiedział ojciec Adam Michalski.

Zakonnik przyznał, że każdy ma szansę na ocalenie i piękne życie bez nałogów.

- Nie ma punktu, z którego nie ma powrotu. Pan Bóg zostawił nam konsekwencje naszych wyborów, ale to nie znaczy, że nie mogę powiedzieć "dobrze dość" - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: o. Adam Michalski (kapucyn, Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu)

Data emisji: 16.01.2018

Godzina emisji: 20.10

abi


 

    

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Kowalczyk, czyli Tau. Nawrócony raper

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:23
Piotr Kowalczyk przez wiele lat uwikłany był w okultyzm i nałogi. Potem przeżył nawrócenie, a dziś przez swoją twórczość promuje najważniejsze jego zdaniem wartości: miłość, prawdę, piękno i wolność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Mateuszczyk: dziś jestem cudownym facetem

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 13:26
Jarosław Mateuszczyk, niegdyś uzależniony od hazardu, alkoholu i pornografii, trafił na warsztaty "12 kroków ku pełni życia", które przywracają godność, pomagają zmienić i pokochać siebie. Dziś bierze udział w tych samych warsztatach, ale jako prowadzący. Dzieli się swoim świadectwem z tymi, którzy szukają drogi do ocalenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkohol, przemoc, niedowartościowanie. Z upadku można się podnieść

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:59
Rekonstruować rząd jest zdecydowanie łatwiej, niż zrekonstruować człowieka. Czy jest możliwe powstanie ze śmierci do pełnego życia? W czerwcu 2017 roku 22-letni Bartek Krakowiak wyruszył w niecodzienną podróż: pieszo z Warszawy do Mediugorje (ponad 1300 kilometrów). Opowiada, co skłoniło go do tej podróży.
rozwiń zwiń