O walce o siebie osoby współuzależnionej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 13:17
Gościem audycji "Ocaleni" była Renata Świdowicz, żona hazardzisty.
Audio
  • O walce o siebie osoby współuzależnionej (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: g-stockstudio/shutterstock.com

Jak wyjaśniła w audycji "Ocaleni" Renata Świdowicz, jeszcze przed ślubem jej przyszły mąż przyznał, że jest hazardzistą. Wówczas gość Jedynki zaczęła się interesować tematem uzależnień. Z internetowych testów wynikło, że może być ona osobą współuzależnioną. - Wtedy myślałam, że dam sobie radę - wskazała.

- Myślałam, że po prostu mój maż, ponieważ mnie kocha, to przestanie grać. Że jak mu powiem, że bierzemy ślub, to będzie oczywiste, że on z tym skończy. Pierwsza sytuacja, która mnie zmroziła miała miejsce niedługo przed ślubem. Trochę się przeraziłam - podkreśliła rozmówczyni Rafała Porzezińskiego.

Później doszło do tragicznego wydarzenia - para straciła dziecko. Pogrążony w rozpaczy mężczyzna uciekł w hazard. - Wtedy przeprowadziłam bardzo poważną rozmowę z moim mężem (...) Wypisałam mu listę spotkań anonimowych hazardzistów. Nie poszedł na żadne. Ja pojechałam. Dużo się dowiedziałam, otworzyły mi się oczy. To mi dodało odwagi - zaznaczyła Renata Świdowicz.

- Wówczas też po raz pierwszy usłyszałam: to nie twoja wina - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej historii.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Renata Świdowicz (ukończyła filologię polską, od 18 lat pracuje w przedszkolu katolickim w Warszawie, żona hazardzisty)

Data emisji: 22.01.2018

Godzina emisji: 20.12

kk/kh


Zobacz więcej na temat: Rafał Porzeziński uzależnienia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Kowalczyk, czyli Tau. Nawrócony raper

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:23
Piotr Kowalczyk przez wiele lat uwikłany był w okultyzm i nałogi. Potem przeżył nawrócenie, a dziś przez swoją twórczość promuje najważniejsze jego zdaniem wartości: miłość, prawdę, piękno i wolność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Mateuszczyk: dziś jestem cudownym facetem

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 13:26
Jarosław Mateuszczyk, niegdyś uzależniony od hazardu, alkoholu i pornografii, trafił na warsztaty "12 kroków ku pełni życia", które przywracają godność, pomagają zmienić i pokochać siebie. Dziś bierze udział w tych samych warsztatach, ale jako prowadzący. Dzieli się swoim świadectwem z tymi, którzy szukają drogi do ocalenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ojciec Adam Michalski: każdy ma szansę na ocalenie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 12:59
- Pan Bóg zostawił nam konsekwencje naszych wyborów, ale to nie znaczy, że nie mogę powiedzieć "dobrze dość" - powiedział w audycji "Ocaleni" ojciec Adam Michalski - kapucyn, kierujący Ośrodkiem Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu.
rozwiń zwiń