X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lech Zakrzewski: świętuję mój pierwszy dzień bez alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:11
Gościem audycji "Ocaleni" był Lech Zakrzewski, działacz społeczny, radiowiec, który własnym życiem dał świadectwo, że można wygrać z chorobą alkoholową. Lech Zakrzewski od wielu lat prowadzi w Radiu Podlasie audycję "Boże użycz nam pogody ducha", która opowiada o nadziei i o wychodzeniu z uzależnień. 
Audio
  • Wychodzenie z uzależnień daje nadzieję (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kurtjurgen/shutterstock.com

- Nie było takiego momentu, żebym sam powiedział, że jestem nieszczęśnikiem i potrzebuję pomocy. Żona, przez kilka naszych spotkań przed ślubem, raczej nie zauważyła, że mam problem. Potem po ślubie okazało się, że rzeczywiście dzieje się coś niedobrego. Prawie po pięciu latach wspólnego życia zabrała dzieci i pojechała do rodziców, bo po prostu miała dość. (…) Któregoś dnia zdecydowałem, że pójdę do poradni. Pani doktor powiedziała, że to, co opowiadam, to objawy bardzo ciężkiej choroby, że jestem alkoholikiem. Trzasnąłem drzwiami i pojechałem do domu - przyznał Lech Zakrzewski.

Gość Rafała Porzezińskiego powiedział, że po przerwie od picia i próbie bycia dobrym mężem, ojcem i gospodarzem, znów wrócił do alkoholu. Dzień narodzin kolejnego dziecka zapoczątkował ciąg 50 dni picia i niekontaktowania się z rodziną.   

- Zwiedziłem kawał Polski, świętując, że po ośmiu latach przerwy urodziło się dziecko. Któregoś dnia obudziłem się na dworcu Wschodnim w Warszawie bez pieniędzy, bagażu i dokumentów, na kawałku tektury przy jakimś grzejniku. Chodziłem po peronach i prosiłem ludzi, żeby dali mi pieniądze na bilet do domu. Dawali mi po 20, po 50 groszy, po złotówce, a ja stanąłem z garścią tych pieniędzy przed kioskiem Ruchu, zobaczyłem, że na półce stoi woda kolońska - kupiłem i wypiłem. Dopiero kiedy chlapnąłem tą wodą w oko pomyślałem "co ja robię?". I poszedłem na dworzec autobusowy, prosiłem kierowców, żeby zabrali mnie bez biletu do Sokołowa. W końcu któryś się zlitował i przyjechałem do domu. 2 maja pojechałem do pani doktor, u której byłem 3 lata wcześniej i powiedziałem "miała pani rację". Świętuję ten dzień. To ważny dzień, to moje urodziny - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Lech Zakrzewski (działacz społeczny, dziennikarz Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach)

Data emisji: 20.02.2018

Godzina emisji: 20.14

abi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Walka z uzależnieniem nigdy nie jest stracona"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 15:39
- Skłonność do uzależnień determinuje stopień dojrzałości emocjonalnej oraz poczucia własnej wartości. Im ten stopień niższy, tym większe ryzyko – mówił w Jedynce terapeuta Marian Łakomski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z czasem trzeźwienie zaczyna się podobać

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 18:03
Człowiek ma wolną wolę i w pewnym momencie dokonuje wyborów. Piotr Nagiel przekonuje, że wśród takich wyborów pojawia się uzależnienie. - Jeżeli ktoś się uzależni, to albo coś z tym robi, albo ginie - mówi terapeuta. Ale wielu, którzy nawet podjęli walkę z nałogiem też się nie udaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bp Tadeusz Bronakowski: alkohol nie jest witaminą. Jego fizyczna dostępność powinna być ograniczona

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 07:00
- Musimy naszym słuchaczom przypomnieć, że alkohol nie jest witaminą. Ta dostępność fizyczna i ekonomiczna, reklama, powinna być znacznie ograniczona - powiedział gość "Sygnałów dnia" bp Tadeusz Bronakowski.
rozwiń zwiń