Weronika - wykorzystana seksualnie raperka: pasja stała się dla mnie wybawieniem

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 10:14
Weronika po stracie ojca otworzyła serce na nowego partnera swojej mamy wierząc, że wypełni lukę po odejściu taty. W zamian otrzymała pasmo cierpień, jakie zgotował jej ojczym wykorzystując ją seksualnie. Z jakim piekłem borykała się artystka, bojąc się zaczerpnąć pomocy u kogoś dorosłego i jak ogormnym elementem terapeutycznym okazała się dla niej muzyka?
Audio
  • Weronika - ofiara przemocy seksualnej opowiada o swoich doświadczeniach i wyjściu z cierpienia (Ocaleni/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/THAWIWAT SAE-HENG

Młoda raperka postanowiła uciec z rodzinnego domu, gdzie odgrywało się piekło. Wpadła w ramiona przypadkowych mężczyzn, znajdując chwilowe ukojenie w przypadkowym seksie i narkotykach. W momencie całkowitej niemocy i załamania stanem swojego życia, otrzymała pomoc psychologiczną i schronienie u kobiety, która wówczas prowadziła świetlicę socjoterapeutyczną. 

Co decyduje o tym, że młode osoby, które zaznały krzywdy w postaci molestowania, wstrzymują się przed szukaniem pomocy? - Zazwyczaj jest tak, że tego typu osoby czują, że mogą przyczynić się tym do rozbicia swoich rodzin, upatrują winę w sobie i nie widzą w swoim środowisku żadnego dorosłego, którego można obdarzyć zaufaniem - mówi młoda artystka.

Co dla ofiar wykorzystywania seksualnego robi Weronika w swoim projekcie "Hope 4 Street"? Gdzie osoby molestowane mogą uzyskać pomoc połączoną z dyskrecją? Dlaczego warto zawalczyć o siebie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Dramatyczne wydarzenia z dzieciństwa opisane przez panią Weronikę, były zgłoszone przez rodzinnego kuratora sądowego do prokuratury, która wszczęła postępowanie 08.08.2013 roku. W dn. 13.12.2013 roku sprawa została umorzona na zasadzie art. 17 §1 pkt 1 kpk wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego. 16- letnia wówczas Weronika nie zdecydowała się zeznawać, bojąc się konsekwencji. Osoba, która miała się dopuścić czynów zabronionych względem 13 -letniej Weroniki przez 3 kolejne lata jej życia, odmówiła skomentowania wspomnień pani Weroniki umieszczonych w audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Weronika (raperka, projekt "Hope 4 Street")

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 23.08

K.A/kh


Czytaj także

"Usłyszałem, że jestem księdzem wykolejeńcem"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:00
- Zanim dowiedziałem się, że alkoholizm to jest choroba, myślałem o sobie w kategoriach wykolejeńca. Nawet od mojego biskupa usłyszałem, że jestem księdzem wykolejeńcem - mówi w audycji "Ocaleni" ksiądz Wiesław Kondratowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duchowni w trosce o trzeźwość narodu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 14:17
Marian Piotr Romaniuk to nie ocalony z alkoholizmu. To pisarz, redaktor i wydawca. Autor ponad 70 książek, w tym obszernej, czterotomowej monografii "Życie, twórczość i posługa Prymasa Tysiąclecia". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy z 12 kroków na drodze do wyjścia z alkoholizmu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 23:05
80 lat temu została wydana w Stanach Zjednoczonych książka "Anonimowi alkoholicy". Z biegiem czasy do książki przylgnął tytuł "Big book", czyli "Wielka księga". W niej alkoholicy mówią o swych doświadczenia z prób wyjścia z nałogu.
rozwiń zwiń