X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od 27 lat jest trzeźwy. Teraz pomaga dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 17:28
Alkohol zrujnował jego życie. Defraudował pieniądze, był alfonsem, siedział w więzieniu i chciał popełnić samobójstwo. Od 27 lat nie pije, a od 1994 roku prowadzi działalność profilaktyczną w szkołach. Jak zmieniło się życie p. Zenka, od kiedy jest trzeźwy?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/Pixabay

- Byłem draniem i teraz chciałbym zrekompensować moje draństwo dobrem. Tym, co pozwala mi wchodzić na drogę prowadzącą do szczęścia nie tylko mojego, ale też innych - mówi p. Zenek, przewodniczący Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gm. Pniewy w Wielkopolsce.

Dramat p. Zenka zaczął się już w podstawówce, kiedy po raz pierwszy napił się wódki. Po maturze ojciec wygonił go z domu, ponieważ zarobione pieniądze przeznaczał nie na rodzinę, tylko na alkohol. Wyprowadził się z domu i żeby zdobywać pieniądze, został alfonsem. Jak przyznaje, bogacił się na czyjejś krzywdzie. Pił też jako żołnierz. W końcu na 2,5 roku trafił do więzienia - za pobicie kobiety, oczywiście po alkoholu. Przyszedł również moment, kiedy chciał skończyć ze sobą.

- Znalazłem się w stanie śmierci klinicznej i zostałem odratowany. Widziałem siebie leżącego na kozetce, a moja dusza jakby uniosła się. Widziałem tunel i światło, które nie chciało mnie przyjąć. Chciałem iść do tego światła, ale odpowiadało, że mam jeszcze zejść na dół i pracować nad sobą - opowiada p. Zenek.

Czy Bóg odegrał dużą rolę w walce p. Zenka z alkoholem? Dlaczego pierwszy alkohol był "próbą dorosłości"? Co alkohol odebrał naszemu gościowi?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: p. Zenek (alkoholik)

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 23.05

DS/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolność od alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 23:05
- Od 11 lat jestem wolny od alkoholu, 10 lat od papierosów i kilka dni od cukru - mówi w audycji "Ocaleni" Artur, anonimowy alkoholik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy z 12 kroków na drodze do wyjścia z alkoholizmu

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 23:05
80 lat temu została wydana w Stanach Zjednoczonych książka "Anonimowi alkoholicy". Z biegiem czasy do książki przylgnął tytuł "Big book", czyli "Wielka księga". W niej alkoholicy mówią o swych doświadczenia z prób wyjścia z nałogu.
rozwiń zwiń