Kuchnia Czerwony Rower - gotowanie i pomaganie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 15:42
- Naszym głównym celem jest przygotowanie podopiecznych do samodzielnego życia. Są to w ogromnej większości osoby niepełnosprawne, bezdomne, ofiary przemocy, osoby bardzo ubogie i bez kwalifikacji zawodowych - mówi Anna Machalica-Pułtorak, honorowa prezes stowarzyszenia Otwarte Drzwi.
Audio
  • Anna Machalica-Pułtorak o działalności Kuchni Czerwony Rower (Życia rysy/Jedynka)
Nasze potrawy przede wszystkim są gotowane w bardzo czystych warunkach. To przekłada się na ich jakość - mówi Anna Machalica-Pułtorak
Nasze potrawy przede wszystkim są gotowane w bardzo czystych warunkach. To przekłada się na ich jakość - mówi Anna Machalica-PułtorakFoto: materiały promocyjne

Kuchnia Czerwony Rower to jadłodajnia działająca na warszawskiej Pradze Północ. Oprócz tego, że lokal ten jest prowadzony dla osób i przez osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, wyróżnia go wysoka jakość potraw i przystępne ceny. - Część dań smakowo na pewno nie odbiega od tego, co serwuje się w najbardziej ekskluzywnych restauracjach. Różnią się za to ceną. Za tę samą zupę tam trzeba zapłacić 18 zł albo i więcej, a u nas tylko 3 złote - tłumaczy Anna Machalica-Pułtorak.

W Kuchni Czerwony Rower używa się wyłącznie naturalnych produktów. - Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym. W związku z tym korzystamy z darów: różnych płodów rolnych z ekologicznych gospodarstw. Używamy warzyw, które są wolne od chemii, od pestycydów. Część osób, która przychodzi do nas pierwszy raz mówi, że nasze potrawy są jakieś inne. Ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do różnych ostrych, pikantnych dodatków, to coś takiego naturalnego czasem budzi w nas na początku niepokój - podkreśla gość radiowej Jedynki.

Jakie dania znajdują się w ofercie jadłodajni i kto ustala menu, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Życia rysy" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Anna Machalica-Pułtorak (honorowa prezes stowarzyszenia Otwarte Drzwi)

Data emisji: 14.11.2016

Godzina emisji: 23.11

pg/gs


Czytaj także

Ewa Gronkiewicz: pomaganiem zajmuję się od dziecka

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 13:23
- W szkole podstawowej zostałam harcerką. Pamiętam, jak w naszej drużynie trzeba było zrobić jeden dobry uczynek dziennie. I to mi zostało - mówi założycielka i prezes Fundacji z Serca Ochotnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polka na Mauritiusie niesie pomoc najbiedniejszym

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 16:00
- To jest grupa, która nie jest w stanie wyjść z zaklętego kręgu dziedziczenia biedy i braku wartości na co dzień. Opiekuje się nimi organizacja w której pracuję L’Action Familiale. To taka praca u podstaw, bo Kreolki w większości nie mają dostępu do edukacji i wartości - mówi Agnieszka Kieniewicz-Duvergé.
rozwiń zwiń