Paweł Królikowski o polsko-czeskim festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 16:58
Słynny aktor Paweł Królikowski tworzy Festiwal Piosenki Polskiej i Czeskiej w Kudowie-Zdroju. Zaprasza 27, 28 i 29 lipca, czyli w ostatni weekend lipca.
Audio
  • Paweł Królikowski o polsko-czeskim festiwalu, nowej imprezie w Kudowie-Zdroju oraz o poglądach na życie i rodzinę (Twarzą w Twarz/Jedynka)
Paweł Królikowski
Paweł KrólikowskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Pierwszy festiwal odbył się w ubiegłym roku. - Był koncert: Sikorowski, Nohavica, Andrus - wspomina. W tym roku będą Helena Vondrackova, Gabi Gold, Tercet czyli Kwartet - Robert Rozmus, Hanna Śleszyńska, Wojciech Kaleta i Piotr Gąsowski, będzie Paweł Domagała, Renata Przemyk, Piotr Dziubek poprowadzi orkiestrę, Artur Andrus będzie konferansjerem. Jest przewidziany też specjalny kawałek dla radia.

Królikowski bardzo chwali Polskie Radio za rozpropagowanie imprezy. - Radio, to w ogóle jest magia, ale takie radio, jak to, radio mówione - zauważa. Jego zdaniem, ludzie oduczyli się słuchania radia i należy im przywrócić tę chęć. - To wcale nie jest takie trudne. Czasami trzeba tylko mówić po ludzku - ocenia.  

Aktor ujawnia jak to się stało, że wpadł na pomysł festiwalu. Ciągnęło go do Czech, choć sam pochodzi ze Zduńskiej Woli. Wyjaśnia, że jak mieszkał we Wrocławiu pociągał go pragmatyczny stosunek Czechów do życia

Dużą część rozmowy zajęły rozważania o rodzinie i jej roli. Paweł Królikowski jest zdania, że dzieci po osiągnięciu dorosłości nigdzie nie wyfruwają. - To, że czasem nie ma ich w domu, to nie znaczy, że wyfruwają z gniazda - mówi. Jest też zadowolony, że jego żona realizuje się zawodowo, że pracuje. Podkreśla, że nie warto rezygnować z siebie tylko z takiego powodu, że człowiek zakłada rodzinę. Choć trzeba się dzielić z innymi. Przytakuje mu prowadząca, która ujawnia, że ma pięcioro dzieci i pracuje zawodowo, a więc gdyby nie mąż, to by się to nie udało.

Z audycji można dowiedzieć się, gdzie szukać bliższych informacjo o festiwalu.

***

Tytuł audycji: Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Paweł Królikowski (aktor)

Data emisji: 5.06.2017

Godzina emisji: 23.11

ag/zi


Czytaj także

Paweł Królikowski: nie odwracajmy się od Czechów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 12:45
- To bardzo bliskie sąsiedztwo, a mimo to jesteśmy do Czechów trochę odwróceni bokiem. Nie wiem z czego tego wynika. Z tego, że oni mają więcej południowych stoków, a my północnych? Przecież z tego można czerpać inspirację - mówił w Jedynce Paweł Królikowski, dyrektor artystyczny CZ-PL Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: aktorstwo to diabelski zawód, który kocham i nienawidzę

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 18:14
- Na scenie czasami potrafię rozśmieszyć lub zmusić widza do płaczu, natomiast prywatnie jestem zupełnie zwyczajnym, szarym człowiekiem - mówi aktor Marian Opania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mama 14 dzieci: przy czwartym zapisałam się na studia

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 21:02
- Jak ktoś ma trójkę dzieci, to może zrozumieć wielodzietne rodziny. Przy czwartym zaczęło mi się nudzić i poszłam na studia - mówi Małgorzata Bednarek ze Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Nasz Dom w Łodzi.
rozwiń zwiń