Wielodzietność i edukacja domowa. "Nasze dzieci lepiej się poznały"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 19:32
- Dzisiejszy świat nastolatków to tablety, komórki i portale społecznościowe, co ich wssysa, a jednocześnie pozbawia zainteresowania w stosunku do tego, co jest za oknem - mówi Maciej Tryburcy, twórca portalu wielodzietni.org.
Audio
  • Maciej Tryburcy opowiada o wielodzietności, domowej edukacji i skautingu (Życia rysy/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Elina-Lava / Shutterstock

Warszawskie osiedle rodzina Macieja Tryburcy postanowiła zamienić na mazowiecką wieś, a pracę w korporacji na tryb zleceń, wykonywanych w domowym zaciszu. Dzieci zamiast chodzić do szkoły uczone są w trybie edukacji domowej, co sprawia, że znacznie więcej czasu mogą spędzać razem. Motywacją dla rodziny Macieja Tryburcy było to, by odebrały wykształcenie na wyższym poziomie.

- Od momentu, kiedy nasze dzieci przestały codziennie chodzić do szkoły i spędzać tam dużą część dnia, to bardzo poprawiły się nasze relacje rodzinne. Nasze dzieci lepiej się poznały i zaprzyjaźniły ze sobą - opowiada gość Jedynki.

O Stowarzyszeniu Rodzin im. bł. Mamy Róży, rodzinach wielodzietnych, ich codziennych problemach i skautingu mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Życia rysy w paśmie Twarzą w twarz

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Maciej Tryburcy (wielodzietny ojciec, psycholog, założyciel portalu wielodzietni.org, informatyk)

Data emisji: 19.06.2017

Godzina emisji: 23.09

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Drzewo genealogiczne - warto kultywować więzi międzypokoleniowe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 12:34
- Czujemy się wtedy komfortowo, jesteśmy zaopiekowani, przytuleni, wiemy, skąd jesteśmy - mówiła w Jedynce psycholog Aneta Styńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Babcia, niania czy nianiek? Opieka nad dzieckiem bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 11:50
- Nie da się sprawdzić, czy niania jest dobrym człowiekiem. Raczej jest to kwestia intuicji, chemii i tego, czy poczujemy z kimś więź - mówi psycholog, Aleksandra Pronobis-Polatyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opieka nad rodzicami. Czy jesteśmy im to winni?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 13:00
Kiedyś rodziny mieszkały blisko siebie, a w jednym domu żyły razem trzy lub cztery pokolenia. Dziś młodzi często wyjeżdżają do dużych miast lub za granicę. Jak zorganizować opiekę nad starszymi rodzicami? I czy jest to nasz obowiązek?
rozwiń zwiń