X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"CitizenGO Zatrzymaj Aborcję". "W ustawie potrzebne są zmiany"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 11:19
- Każdego dnia w Polsce na mocy ustawy, uważanej za całkiem niezłą, w porównaniu do innych ustaw tego typu w Europie, zabija się średnio troje dzieci - powiedziała w radiowej Jedynce prawniczka, publicystka, pisarka Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.
Audio
  • Magdalena Korzekwa-Kaliszuk o inicjatywie "CitizenGO Zatrzymaj Aborcję" (Twarzą w twarz/Jedynka)
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Magdalena Korzekwa-KaliszukFoto: PAP/Rafał Guz

- W 2016 roku, jak wynika z oficjalnych statystyk Ministerstwa Zdrowia, zginęło w wyniku aborcji 1098 dzieci, z czego 1042 ze względu na to, że podejrzewano u nich jakąś chorobę - wskazała w audycji "Bez pośpiechu" Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

- Szpital Bielański w Warszawie, kilka dni temu, przyznał, że w 2016 roku na 110 aborcji dokonanych ze względu na podejrzenie choroby aż połowa dotyczyła podejrzenia zespołu Downa lub zespołu Turnera - podkreśliła.

- Stąd nasz postulat, by z polskiego prawa wykreślić ten jeden przepis, jedno zdanie odpowiedzialne za śmierć ponad tysiąca dzieci rocznie. Przepis mówi, że w chwili, w której stwierdza się podejrzenie jakiejś choroby lub niepełnosprawności można dziecko legalnie w polskim szpitalu zabić - powiedziała Korzekwa-Kaliszuk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której gość Jedynki opowiedziała o inicjatywie "CitizenGO Zatrzymaj Aborcję".

***

Tytuł audycji: Bez pośpiechu w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (prawniczka, publicystka, pisarka)

Daty emisji: 11.10.2017

Godzina emisji: 20.14

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Pawłowski: interesują mnie ludzie i ich dusze

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:04
- Staram się wyciągać ludzi z ulic, to jest moja największa misja - powiedział w radiowej Jedynce duszpasterz Artur Pawłowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy wrócą z Wielkiej Brytanii do kraju?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 11:30
- Jesteśmy trochę taką Polską w Wielkiej Brytanii - mówi w audycji "Bez pośpiechu" prezes Stowarzyszenia Great Poland w Londynie Sławomir Wróbel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tam, gdzie nie ma przeżycia, nie ma sztuki"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 09:00
- To, co jest elementem sztuki musi być dla człowieka ważne. Inaczej nie jest przeżyciem, a tam, gdzie nie ma przeżycia, nie ma sztuki - mówi gość audycji "Bez pośpiechu" malarz Józef Krzysztof Oraczewski.
rozwiń zwiń