Ryszard Czarnecki: byłem człowiekiem sceptycznym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 07:00
- Byłem zaangażowany w podziemie, siedziałem parę razy. Niby materiał na rewolucjonistę, a tymczasem w różnych dyskusjach ja byłem człowiekiem sceptycznym, co do idei polskich powstań, także jeśli chodzi o Powstanie Warszawskie - przyznał w radiowej Jedynce polityk.
Audio
  • Ryszard Czarnecki: byłem człowiekiem sceptycznym (Polaków portret własny/Jedynka)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Do dzisiaj uważam, że bardziej produktywne jest, jeżeli my będziemy szukać naszych porażek w sobie a nie tylko w mówieniu, że to obcy zawinili. Na obcych nie mamy wpływu, natomiast nasze błędy można wyrugować - wskazał gość audycji "Polaków portret własny".

- Jestem bardzo wielkim orędownikiem pozytywizmu, jeśli chodzi o kwestie gospodarki. Bardzo się cieszę, że dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, w której my, Polacy rozumiemy, że siłę państwa należy budować także w oparciu o silną gospodarkę - podkreślił Ryszard Czarnecki.

Jakie z polskich zdarzeń, tradycji, wartości są tymi, które w tym stuleciu odzyskania niepodległości będą budowały polskość najbliższych dekad? Do czego warto się odwoływać? O czym warto mówić kształtując opowieść o polskości po 2018 roku? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Polaków portret własny" w paśmie "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

GośćRyszard Czarnecki (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 20.13

kk/kh

Czytaj także

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości - moc wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 20:20
W premierowym odcinku audycji "Polaków portret własny" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin opowiada o przygotowaniach do zbliżających się obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Hryniewiecka-Firlej: większości Polaków wydaje się, że wiedzą, w jaki sposób się leczyć

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 08:00
- Mamy coraz więcej chorób cywilizacyjnych związanych z trybem życia, jaki prowadzimy. Na szczęście są też dobre przykłady - na początku mojej pracy choroba taka jak AIDS była wyrokiem, dziś już tak nie jest - opowiada Dorota Hryniewiecka Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska.
rozwiń zwiń