Angelika Chrapkiewicz-Gądek: chcę dawać ludziom inspirację

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 13:24
- Kocham ludzi i życie. A kiedy mogę przekazać innym coś ważnego, czuję spełnienie i szczęście - mówi w audycji "Twarzą w twarz" Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni, ale nie rezygnuje z aktywności i miłości do gór.
Audio
  • Angelika Chrapkiewicz-Gądek: chcę dawać ludziom inspirację (Twarzą w twarz/Jedynka)
Fragment okładki książki Zdobądź swój szczyt. Uwierz w swoją siłę autorstwa Angeliki Chrapkiewicz Gądek
Fragment okładki książki "Zdobądź swój szczyt. Uwierz w swoją siłę" autorstwa Angeliki Chrapkiewicz GądekFoto: Mat. pras.

Angelika zdobyła Mnicha, Rysy i Kilimandżaro. Jest mówczynią motywacyjną, nurkuje, jako pierwsza w Polsce osoba z zanikiem mięśni zrobiła prawo jazdy. Była jedną z finalistek konkursu miss Polski na wózku.

- Mimo tego, że każdego dnia walczę z postępującą chorobą, chcę dawać ludziom inspirację, by sami osiągali swoje szczyty i spełniali swoje marzenia - podkreśla rozmówczyni Wojciecha Urbana. - Kiedy dojrzewałam, pojawiało się coraz więcej pytań, wątpliwości i buntu, więc musiałam sama sobie zadać pytanie, czy chcę nieść tę niepełnosprawność, bunt i smutek przez życie. W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że jeżeli nie będę wychodzić do ludzi, nie zrobię tego, o czym myślę i marzę. I nie ośmielę ludzi do tego, żeby przestali patrzeć na niepełnosprawnego ze współczuciem - zaznacza.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek, która zdradziła także, jak jej rodzice zadbali o to, by była samodzielna. Opowiedziała też o swojej pracy w Republice Marzeń Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

***

Tytuł audycji: Twarzą w twarz

Prowadzi:  Wojciech Urban

Gość: Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Data emisji: 1.11.2017

Godzina emisji: 20.12

kh/mz


Czytaj także

Lodołamacze, czyli pracodawcy osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 18:00
W Polsce jest 4,5-7 mln osób niepełnosprawnych. Tylko jedna czwarta z nich pracuje, a to o połowę mniej niż unijna średnia. Pracodawcy najbardziej przyjaźni takim osobom otrzymali nagrody w konkursie Lodołamacze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Matka" - reportaż Pawła Kęski

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 07:40
Program I Polskiego Radia otrzymał Nagrodę Specjalną XXXII Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana 2017" za reportaż Pawła Kęski pt. "Matka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Mela z pazurem miłości

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 12:00
Ks. Jan Kaczkowski powiedział kiedyś, że mama Jaśka Meli to "dzielna lwica z potężnym pazurem miłości". - Z perspektywy czasu można zobaczyć dobre owoce, które przyniosły różne trudne wydarzenia - mówiła w "Ocalonych".
rozwiń zwiń