X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maja Komorowska: już nie mieszczę się w małym plecaku

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 13:00
- Coś w tym jest, że każdy ma jakąś torbę, a w tej torbie wszystko, co wydaje nam się potrzebne. Ja im jestem starsza, tym częściej łapię się na tym, że chcę mieć jak najwięcej rzeczy przy sobie. Ostatnio już nie mieszczę się w małym plecaku - mówi Maja Komorowska w rozmowie z Martyną Podolską.
Audio
  • Maja Komorowska o swojej aktorskiej drodze (Twarzą w twarz/Jedynka)
Maja Komorowska
Maja KomorowskaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Aktorka i profesor sztuk teatralnych w grudniu skończyła 80 lat. W zawodowej drodze od lat towarzyszą jej najróżniejsze torby i torebki.

- Przypominam sobie sztukę "Kwartet", którą reżyserował Zbyszek Zapasiewicz. Tam wymyśliłam sobie torebeczkę, grałam Sisi, która, gdziekolwiek biegła, to zawsze z tą torebką. W "Szczęśliwych dniach" nie jest to już torebka, tylko wielka torba. W filmie "Za ścianą" szukałam natomiast takiego kostiumu i torby, które mi się nie podobają, w których będę się źle czuć - wspomina Komorowska.

W swojej prywatnej torbie lub plecaku aktorka nosi książki i notesy, w których zapisuje różne ulotne myśli. - Te zeszyty powstały przy pracy nad książką "Pytania które się nie kończą" (to rozmowy Tadeusza Sobolewskiego z Mają Komorowską - przyp. red.). Mieliśmy dużo spotkań, w takim czerwonym zeszycie zapisywałam zdania, które uważałam za ważne, wypowiedzi Grotowskiego, moje własne myśli m.in. z różnych wywiadów, których dziś nie sformułowałabym tak precyzyjnie - opowiada aktorka.

W audycji mówi też o niespodziankach, które spotkały ją przy okazji ostatnich urodzin, o współpracy z wielkimi reżyserami, a także o swoim "wychyleniu ku innej stronie". Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Twarzą w twarz

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Maja Komorowska (aktorka, profesor sztuk teatralnych)

Data emisji: 24.01.2018

Godzina emisji: 20.11

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Król Maciuś I". Dzieci bywają doroślejsze od dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 14:16
W sobotę (14.10) w warszawskim Teatrze Lalka odbędzie się premierowy pokaz spektaklu "Król Maciuś I" na podstawie książki Janusza Korczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Gruszka: bardzo chcieliśmy dać Czechowowi wybrzmieć

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 21:11
W Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się dzisiaj premiera spektaklu "Wujaszek Wania" w reżyserii Iwana Wyrypajewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza w nowej sztuce

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 16:19
Na pierwszym piętrze w teatrze Ateneum jest pokój prób. W nim przed próbą spektaklu "Nad czarnym jeziorem", którego premiera jest planowana na koniec stycznia, Martyna Podolska spotkała jedną z najlepszych polskich aktorek Agatę Kuleszę.
rozwiń zwiń