X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Zalewski szczerze o pracach nad filmem "Historia Roja"

- Zawsze wygrywam, tylko zwykle zajmuje mi to trochę czasu – powiedział w audycji "Twarzą w twarz" reżyser Jerzy Zalewski mówiąc o pracy nad filmem "Historia Roja".
Reżyser Jerzy Zalewski
Reżyser Jerzy ZalewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
O Audycji

Historia Roja, to awanturnicza opowieść o dwudziestolatku, który po wojnie formuje własny oddział partyzantki antykomunistycznej. Działający w ramach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego oddział Roja walczył do 1951 roku, kiedy to jego dowódca poniósł śmierć w obławie wojsk KBW, UB i LWP.

Okres zdjęciowy trwał od grudnia 2009 do września 2010 roku. Ze względu na zmiany personalne w zarządzie Telewizji Polskiej, współproducenta filmu, twórcy nie uzyskali funduszy na dokończenie produkcji. Po wycofaniu się TVP z finansowania filmu dotychczasowi sponsorzy postanowili zawiesić wszelkie wpłaty na rzecz filmu, jak również zażądali zwrotu części pieniędzy włożonych w jego realizację. – To były pewne problemy? Będziemy to wymawiali takim łagodnym językiem? – pytał ironicznie gość audycji podkreślając przy tym, jak trudną walkę musiał podjąć, by ostatecznie w 2016 roku film trafił na ekrany.

Zdaniem prowadzącego można powiedzieć, że Jerzy Zalewski jest człowiekiem sukcesu, bo udało mu się z ogromnym trudem zrealizować marzenie - dokończyć prace nad filmem i opowiedzieć historię o bohaterach powojennych, którzy mieli być zapomnieni. - Zawsze wygrywam, tylko zwykle zajmuje mi to trochę czasu – przyznał w audycji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym m.in. rozmowa również o filmie "Oszołom" z 1995 roku w reżyserii Zalewskiego. Dlaczego do tej pory film nie został jeszcze pokazany w telewizji publicznej?

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Jerzy Zalewski (reżyser)

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 23.05

abi/kh

Playlista
  • Makowiecki Lech, - Ostatni Nabój
  • Kołakowski Andrzej, - Oskarżeni o wierność
  • Kołakowski Andrzej, - Za trzydzieści srebrników
  • Bączkowski Paweł, - O mój rozmarynie rozwijaj sie