X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rajdy Katyńskie sposobem na poznawanie historii

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:12
Leszek Rysak deklaruje, że jest historykiem, który nie zna ani dat, ani postaci. W swojej pracy nauczycielskiej realizuje misję nauczania przyczynowo-skutkowego. - Dla mnie ważne jest zrozumienie procesów historycznych. Ciąg, w którym skutki jednego procesu są przyczynami następnego to ten element najistotniejszy – mówił w audycji.  
Audio
Rajd katyński
Rajd katyńskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Gość Lecha Makowieckiego powiedział, że żyje historią. To jego praca, ale przede wszystkim pasja. Za niekonwencjonalną metodę poznawania historii postrzega Rajdy Katyńskie, których jest współtwórcą. - Docierałem do miejsc związanych ze zbrodnią katyńską, ale również do miejsc związanych z historią Polski na Kresach Rzeczpospolitej. To, co mnie bardzo zainteresowało, to uznanie wagi takiego poznawania historii – mówił Leszek Rysak.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Leszek Rysak (historyk, współtwórca Rajdów Katyńskich, członek Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński)

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 23.05

abi

Zobacz więcej na temat: Lech Makowiecki historia Polski