Ewa Kasprzyk - kobieta z Kosmosu

Odważna i temperamentna. Doskonale wie czego chce. I w życiu i w aktorstwie. Postaci przez nią grane są wielobarwne, może dlatego że sama jest kolorowym ptakiem. Nurkuje, pływa z delifnami, skacze ze spadochronem. Aktorka i reżyser Ewa Kasprzyk.
Ewa Kasprzyk
Ewa KasprzykFoto: PAP/Marcin Kmieciński
O Audycji

Ostatnio zagrała w komedii "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Co ciekawe, cały czas te samą postać, którą grała w dwóch poprzednich częściach. - Można całe studium napisać, jak aktor po 30 latach wraca do roli, o której mógł zapomnieć - śmieje się aktorka. Choć ze swojej roli nie jest zadowolona. - Ja tam nie miałam materiału, w którym mogłabym się rozwinąć. Miałam tylko takie scenki mniej lub bardziej zabawne - wyjaśnia.

Ostatnio postanowiła reżyserować. Zauważa również, że granie w komedii nie jest wcale takie proste. - Janek Kobuszewski zawsze mówił: dramat to ho, ho, ale zagrać, żeby ludzi do śmiechu zmusić to nie jest wcale takie proste - wspomina. Przyznaje, że ma złe dni, ale zawsze stara się szybko wyjść z tego nastroju. A energię czerpie z Kosmosu. - No przecież nie z elektrowni - śmieje się aktorka.

Czym - według Ewy Kasprzyk - trzecia część Kogla-Mogla różni się od poprzednich? Co skłoniło aktorkę, aby po 16 latach porzucić Teatr Wybrzeże w Gdańsku, w którym grała świetne role u świetnych reżyserów i przenieść się do stołecznego Teatru Kwadrat, słynącego z repertuaru komediowego? Jak wspomina pracę nad swymi monodramami, a zwłaszcza "Patty Diphusa", teatralnej adaptacji jednego z opowiadań Pedro Almodóvara?

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Twarzą w twarz

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Ewa Kasprzyk (aktorka i reżyser)

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 23.05

ag

Playlista