X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eliza Kubarska. Tęsknota za byciem częścią natury

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 15:02
Eliza Kubarska - autorka filmów dokumentalnych, w których sama obserwuje bohaterów będących w sytuacjach ekstremalnego wysiłku, podczas rzykownych rozrywek takich jak np. wspinaczka, czy nurkowanie na bezdechu. Alpinistka przyznaje, że nie lubi przewidywalnego życia.
Audio
  • Eliza Kubarska opowiada o sportach ekstremalnych. (Twarzą w twarz/Jedynka)
Wspinaczka.
Wspinaczka.Foto: Glow Images/East News

 - Od zawsze pociągał mnie akrobatyczny ruch, z czasem pojawiła się miłość do wspinaczki i podróży. Na studiach poznałam mojego  partnera i obecnego męża, który zaszczepił we mnie pasję do dokumentowania tego, co widzimy. Tak właśnie narodziły się filmy w moim życiu. Podczas wspólnych podróży zwykle decydowaliśmy się na mieszkanie w jakiejś małej wiosce, u podnóża góry. Uwielbiam przyglądać się minimalistycznemu życiu tubylców - opowiada Eliza Kubarska. 

Alpinistka poza edukacją na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zdecydowała się także na robienie kursu dotyczącego tworzenia filmu, w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy. Największy dotychczas sukces odniosła produkcja Elizy Kubarskiej "K2. Dotknąć nieba" -  zdobywca nagród na niemal wszystkich w świecie festiwalach filmowych, poświęconych tematowi gór. Autorka postawiła w nim pytanie o cenę, jaką zapłaciły dzieci himalaistów, których rodzice zginęli podczas wspinaczki w ukochanych górach. 

Jak wygląda wspinaczka w Himalajach, gdy na wyprawę zabiera się ze sobą kamerę? Dlaczego człowieka tak bardzo ciągnie do obcowania z naturą? Jak ogromna jest siła żywiołu i jakie niebezpieczeństwa skrywa?

Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji.

***

Tytuł audycji: Twarzą w twarz

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Eliza Kubarska

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 23.09

K.A 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie tylko Dunaj i Klonowski zimą na K2. Do ekipy Txikona dołączy kolejny Polak

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 10:30
Paweł Dunaj i Marek Klonowski, uczestnicy wyprawy Baska Alexa Txikona na jedyny niezdobyty zimą ośmiotysięcznik K2 (8611 m) dotarli do bazy, gdzie oczekują na resztę zespołu. Wkrótce ma do nich także dołączyć kolejny Polak - Waldemar Kowalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsi polscy zdobywcy Himalajów

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 14:52
Zapraszamy na rozmowę z Dariuszem Jaroniem - autorem książki, w której odtworzył historię pierwszej polskiej wyprawy w najwyższe góry świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Green book". Podróż ucząca tolerancji

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 14:34
"Green book" to opowieść, w której podróż jest elementem zbliżającym do siebie głównych bohaterów. Film zabiera nas do Ameryki Południowej lat 60. i niesie za sobą bardzo cenną lekcję - tolerancję wobec drugiego człowieka.
rozwiń zwiń