X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Smoleńsk to wciąż dla wielu tragedia narodowa"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 14:56
- Ci ludzie z powodu tego, co stało się 10 kwietnia, odczuwają osobisty ból. Spotykamy ich na mszach świętych i na marszach spod warszawskiej katedry pod Pałac Prezydencki - mówi Magdalena Merta.
Audio
  • Magdalena Merta o 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Myślę, że bardzo pomaga nam na co dzień świadomość, że jak przychodzi co do czego, potrafimy być jednym narodem - mówi Magdalena Merta
Myślę, że bardzo pomaga nam na co dzień świadomość, że jak przychodzi co do czego, potrafimy być jednym narodem - mówi Magdalena MertaFoto: Paweł Kula/PAP

Wdowa po wiceministrze kultury i dziedzictwa narodowego Tomaszu Mercie dodaje, że jest wyrozumiała wobec osób, których tragedia smoleńska nie interesuje. - Tym, którzy trwali przy nas przez tych sześć ostatnich lat, jesteśmy jednak coś winni. To zaczęło się od momentu, gdy wzdłuż kolumny samochodów wiozących ciała ofiar smoleńskich z lotniska na Torwar ustawiały się tłumy, które stały w milczeniu przy płonących zniczach i rzucały kwiaty pod koła samochodów. Ci ludzie nie zniknęli - podkreśla gość radiowej Jedynki.

Magdalena Merta odpowiada w audycji m.in. na pytania, co zostało z tamtej wspólnoty, czy czas leczy rany i jak dziś wygląda Polska.

***

Tytuł audycji: Nocne Polaków rozmowy z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Magdalena Merta (wdowa po wiceministrze kultury i dziedzictwa narodowego Tomaszu Mercie, który zginął w katastrofie smoleńskiej)

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 23.11

pg/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński o Smoleńsku. "Ton odmiennej wrażliwości"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 07:01
- Nie ma żadnego obowiązku, by przemawiali w identycznym tonie. Mam poczucie, że to dwie warstwy tej samej sprawy, a wspólny jest wektor, że chcemy wyjaśnić przyczyny tej katastrofy - mówił w Jedynce Michał Karnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przebaczenie", "kara", "wina" - Smoleńsk

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 19:11
Tegoroczne obchody katastrofy smoleńskiej odbiegały od tego, co działo się 10 kwietnia przez ostatnie pięć lat. Zarówno ze względu na udział władz państwowych, jak i atmosferę.
rozwiń zwiń