X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polacy to tacy trochę nieudani Europejczycy?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 13:53
- Dlaczego Polska nowoczesność jest czymś tak dziwnym na tle Europy? To jest zupełnie inna tradycja, która sprawia, że pewne kalki brane z innych krajów tu nie przystają - zauważył w Jedynce Dariusz Karłowicz.
Audio
  • Dyskusja o Polsce (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Dariusz Karłowicz
Dariusz KarłowiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Istnieją rozmaite wyobrażone geografie Europy. Ta dzisiejsza, ta, która się zaczęła gdzieś w XVIII wieku za sprawą francuskiego Oświecenia, opowiada Europę jako spór i napięcie pomiędzy Zachodem, którego sercem jest Paryż, w niektórych opowieściach Berlin i Paryż, oraz Wschodem - powiedział gość audycji "Nocne Polaków rozmowy" Dariusz Karłowicz.

Gość Jedynki wyjaśnił, że "Zachód to jest uosobienie rozumu, laickości, racjonalizmu, wyzwolenia się z przesądów, nowoczesności. Wschód jest zaś dziki, ciemny, religijny, przednowoczesny". - Jeśli się zgodzić na tę perspektywę, to pytanie polega na tym, czym jest w tej opowieści Polska? - wskazał.

Wysłuchaj całej dyskusji.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w ramach pasma "Twarzą w Twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Dariusz Karłowicz (filozof, publicysta, działacz społeczny, twórca środowiska teologii politycznej)

Data emisji: 27.04.2016

Godzina emisji: 23.09

kk

Komentarze1
aby dodać komentarz
Polanie2016-04-29 02:49 Zgłoś
Co za nonsensowne pytanie. Polska wyjechala na manowce po wymarciu jedynej polskiej dynastii, Piastow, przez glupi sojusz z prymitywna i nieustannie Polsce wroga Litwa i ziemie wschodnie. Rdzenna Polska to Wielkopolska i jest i zawsze byla 100 procentowo europejska. Bardziej udana niz wiekszosc Europy.

Czytaj także

Powstanie w getcie - nieznane fakty

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 11:05
Mija 73. rocznica powstania w getcie warszawskim. W nierównej, trwającej prawie miesiąc walce słabo uzbrojeni bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego stawili opór Niemcom.
rozwiń zwiń