X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fenomen młodych polskich muzyków jazzowych

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 09:53
Wojciech Konikiewicz - pianista, kompozytor, aranżer i aktywny działacz środowiska jazzowego - mówił w radiowej Jedynce o tym, jak rozwija się w Polsce muzyka jazzowa i czy instytucje państwowe właściwie dbają o artystów.
Audio
  • Dzięki powstałemu Związkowi Zawodowemu Muzyków artyści będą mogli skuteczniej domagać się swoich praw (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Konikiewicz: Cieszę się, ze tak wielu polskich artystów, niełatwą w odbiorze muzyką jazzową, potrafi skomunikować się z szerokim audytorium
Konikiewicz: Cieszę się, ze tak wielu polskich artystów, niełatwą w odbiorze muzyką jazzową, potrafi skomunikować się z szerokim audytoriumFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Poziom wykształcenia instrumentalnego mamy wysoki - stwierdził Wojciech Konikiewicz. - Polscy muzycy grają w orkiestrach na całym świecie. Ale najważniejsza jest postawa mentalna młodych polskich muzyków, którzy bez kompleksów studiują na renomowanych światowych uczelniach. Oni czują się obywatelami świata i Europy - zauważył gość audycji. - Kiedyś było to trudniejsze. Komeda, Urbaniak, Stańko dopiero przecierali szlaki - wspominał muzyk.

Wojciech Konikiewicz wyraził podziw dla młodych jazzmanów. - Polscy artyści dobrze sobie radzą na gęstym rynku muzycznym. Mają własne pomysły na promocję, przebijanie się do świadomości społecznej. Np. Wojtek Mozelewski, który gromadzi na koncertach tłumy porównywalne w koncertami rockowymi, Leszek Możdżer czy Mitch and Mitch - wymienił nasz gość.

Oburza go natomiast brak zainteresowania artystami jazzowymi ze strony państwa, które - jak stwierdził - "swoich powinności względem muzyków jazzowych nie wypełniało jak należy przez ostatnie 26 lat". - Cała sfera wsparcia ze strony państwa została zaniedbana - dodał Konikiewicz.

Muzyk przekazał też optymistyczną wiadomość. - Po ponad trzech latach walki z niedopracowaną i niezgodną z konstytucją ustawą o związkach zawodowych, ostatecznie Sąd Rejonowy w Lublinie wpisał Związek Zawodowy Muzyków RP do KRS i od tej chwili będziemy pełnoprawnym reprezentantem tej grupy artystów - podkreślił

Wojciech Konikiewicz opowiedział też w audycji o prężnie rozwijającym się w Polsce rynku wydawniczym z muzyką jazzową.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu "Twarza w twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Wojciech Konikiewicz (pianista, muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, aktywny działacz środowiska jazzowego)

Data emisji: 20.07.2016

Godzina emisji: 23.10

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyjątkowy nowy klub jazzowy w sercu Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 19:41
- Jazz jest w Polsce popularny od lat 50.- 60. minionego wieku, więc mamy publiczność. Brakowało tylko lokalu, w którym mogliby konsumować na co dzień muzykę - opowiada Artur Dutkiewicz, kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konikiewicz o artystach: jesteśmy traktowani przez państwo jak motyle

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 11:11
Na kilka tygodni przed 25. rocznicą śmierci Milesa Davisa z kompozytorem Wojciechem Konikiewiczem wspominamy giganta jazzu, ale też rozmawiamy o prawach pracowniczych polskich artystów.
rozwiń zwiń