X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Olko i walka z PRL, która trwa do dziś

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:15
- Od 10 lat badam dokumenty IPN, nie przypuszczałem, że byliśmy tak poszukiwani przez siedlecką bezpiekę - mówi działacz Solidarności, który nadawał nielegalne audycje radiowe w Siedlcach.
Audio
  • Tomasz Olko o radiu Solidarność i lustracji (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Pomnik Solidarności na Placu Solidarności w Gdańsku
Pomnik Solidarności na Placu Solidarności w GdańskuFoto: Wikimedia Commons/Borys Kozielski/Licencja CC 4.0

Tomasz Olko - internowany w stanie wojennym - opowiada o początkach niezależnego radia, które w Siedlcach zaczęło nadawanie w 1984 roku. - Mieliśmy doskonałego konstruktora, Jurka Gajowniczka, który stworzył nadajnik wielkości dwóch tabliczek czekolady, tych dużych, z orzechami. Nadawaliśmy na fonii Programu Pierwszego Telewizji Polskiej, podpinaliśmy się pod antenę telewizyjną, to było nie do namierzenia - wspomina. - Podczas przemówień okolicznościowych Jaruzelski ruszał ustami, a słychać było naszą audycję, co najbardziej wkurzało bezpiekę - dodaje.

Gość Jana Pospieszalskiego przekonuje też, że jego zdaniem także dziś nie żyjemy w wolnym kraju. - Nigdy w Polsce nie działał trzeci pion władzy, czyli sądownictwo, nigdy nie zostało ono dotknięte lustracją - argumentuje. Stwierdza też, że osoby represjonowane w czasach PRL do dziś są prześladowane i opowiada o lustracji, jaką wraz z byłymi działaczami opozycyjnymi prowadzi na własną rękę w okolicach Siedlec.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Tomasz Olko (opozycjonista w czasach PRL)

Data emisji: 5.10.2016

Godzina emisji: 23.10

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radom '76 - protest, który uruchomił domino

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 11:20
Bronisław Kawęcki - działacz opozycji antykomunistycznej, świadek, uczestnik i kronikarz - przypomina brutalnie stłumiony protest robotniczy w Radomiu w czerwcu 1976 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycjonista Wiesław Kęcik o wydarzeniach Sierpnia`80

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 14:00
- Wychowałem się na grobach powstańczych - tak o sobie mówi Wiesław Kęcik jeden z najdłużej więzionych w czasach PRL opozycjonistów.
rozwiń zwiń