X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy w USA w przededniu wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 10:44
- Czuję emocje przed głosowaniem ponieważ jest zdecydowana różnica między kandydatami jeśli chodzi o sprawy polskie - wyrażał obawę gość Jana Pospieszalskiego.
Audio
  • Edmund Lewandowski o Kongresie Polonii Amerykańskiej oraz wyborach prezydenckich w USA (Nocne Polaków rozmowy/Jedynka)
Uczestnicy mszy św. udziałem polskiej pary prezydenkiej w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown,USA, wrzesień 2016
Uczestnicy mszy św. udziałem polskiej pary prezydenkiej w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown,USA, wrzesień 2016Foto: PAP/Jacek Turczyk

Edmund Lewandowski uważa, że Polacy w USA powinni głosować na Donalda Trumpa. - Dla Polaków i dla osób pochodzenia polskiego w mojej opinii, najważniejszy jest fakt, że Hillary Clinton napiera na Polskę, żądając zapłacenia 65 mld dolarów odszkodowań organizacjom żydowskim - oceniał gość audycji.

Szef oddziału KPA negatywnie ocenia działalność Kongresu Polonii Amerykańskiej. - KPA przestał zajmować się sprawami polskimi, nie odzwierciedla opinii Polaków, zwłaszcza tych mówiących po polsku. Ciało to, jako reprezentujące Polonię, nie zabierało zdecydowanego głosu np. sprawie wejścia na multiplex TV Trwam czy katastrofy smoleńskiej - mówił Lewandowski.

W jego opinii, korzenie tego problemu tkwią w agenturze, która była wysłana do USA jeszcze za komuny. - Jest to grupa trzymająca się mocno, i choć nie ma już przywództwa, stawia opór zmianom, zwalcza np. zwolenników lustracji, co mnie osobiście spotkało - wyznał nasz gość.

Lewandowski stwierdził, że zmiana pokoleniowa w Kongresie Polonii Amerykańskiej jest możliwa ale z pomocą Polski, od której oczekuje wyświetlenia powiązań osób kierujących KPA. Nasz gość dodał, że "trudno jest Polaków w USA przekonać, że cokolwiek można zmienić. Większość pochłonięta jest swoimi sprawami i rodzinami. Mają w swojej świadomości zakorzenione, że agentura trwa i dopóki się jej nie wykorzeni, nie warto się włączać w działalność organizacji polonijnych".

Edmund Lewandowski opisał też o wielką walkę medialną w subiektywnym relacjonowaniu przebiegu kampanii w USA. Wspomniał o eksperymencie, który przeprowadził na grupie młodych Polaków, uczniów szkoły średniej. Wynik tego eksperymentu był szokujący. Dlaczego? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Nocne Polaków rozmowy" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jan Pospieszalski

Gość: Edmund Lewandowski (dyrektor krajowy oddziału kalifornijskiego Kongresu Polonii Amerykańskiej)

Data emisji: 2.11.2016

Godzina emisji: 23.05

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mocny finisz prezydentury Baracka Obamy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 12:15
Choć o prezydenturze Baracka Obamy niektórzy mówią, że była nieudana, to w ostatnich tygodniach amerykański prezydent cieszy się wyjątkowo dużym zaufaniem. A zaufanie to przekuwa się na wsparcie dla Hillary Clinton.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w USA. Kto zdobędzie "czarne głosy"? Ekspert: Trump gra na takim klasowym, robotniczym resentymencie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 07:53
- Trumpa dużo częściej popierają biali mężczyźni bez wykształcenia uniwersyteckiego. Na tym samym tonie może zdobyć głosy biednych czarnych mężczyzn, którzy najbardziej stracili na zaniku przemysłowych miejsc pracy, procesie deindustrializacji - mówiła w wywiadzie dla polskieradio.pl dr Anna Sosnowska-Jordanovska, amerykanistka i socjolog z Ośrodka Studiów Amerykańskich UW.
rozwiń zwiń