X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Współczesne niewolnictwo ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 17:23
- Handel ludźmi jest najbardziej widoczny w ostatniej fazie, gdy osoby są już w domu publicznym, a dzieci pracują na farmie - twierdzi Radek Malinowski.
Audio
  • Radek Malinowski walczy ze współczesnym niewolnictwem w Afryce (Droga na szczyt/Jedynka)
Nadal trzeba pomagać ofiarom handlu ludźmi w krajach Afryki Wschodniej
Nadal trzeba pomagać ofiarom handlu ludźmi w krajach Afryki WschodniejFoto: Pixabay/cc/tpsdave

Radek Malinowski na co dzień mieszka w Kenii i zajmuje się pomocą osobom, które doświadczyły handlu ludźmi. - W tej chwili wiele osób wokół nas jest w stanie niewoli. Zmieniła się forma niewolnictwa. Ta nowa forma umiejętnie wykorzystuje czas globalizacji. Eksploatacja drugiej osoby jest wciąz taka sama, czyli, że polega na niszczeniu drugiej osoby za pieniądze - podkreśla.

- Handel ludźmi jest najbardziej widoczny w ostatniej fazie eksploatacji, gdy mamy już osoby zamknięte w domu publicznym czy dzieci pracujące na farmie. - stwierdza nasz gość i dodaje, że - Najpierw niewolnicy są gdzieś rekrutowani. A dzieje się to w miejscach ubogich, niewidocznych, gdzie mieszkają ludzie nie mający dostępu do edukacji i mediów.  Tam  zjawia się "zaradny" człowiek i proponuje pracę.

Dlatego założona przez Radka Malinowskiego ogranizacja HAART Kenya organizuje warsztaty, podczas których nauczają ludność najbardziej narażoną na niewolnictwo jak się bronnić przed tym procederem. W audycji także o tym jak można wspomóc działalność HAART Kenya .

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Radek Malinowski (HAART Kenya)

Data emisji: 9.06.2016

Godzina emisji: 23.08

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Siostra Anna Bałchan o pomocy ofiarom handlu ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 02:30
Gościem Rafała Porzezińskiego będzie prezes Stowarzyszenia "Po Moc" w Katowicach, niosącego kompleksowa pomoc dla pokrzywdzonych kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Bałchan. Siostra, która pomaga prostytutkom

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:00
- Ludzie, którzy są porzuceni, którzy w dzieciństwie doświadczali przemocy, jako dorośli zmagają się z bardzo głębokimi ranami - mówi Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, prezes Stowarzyszenia "Po Moc" w Katowicach.
rozwiń zwiń