Współczesne niewolnictwo ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 17:23
- Handel ludźmi jest najbardziej widoczny w ostatniej fazie, gdy osoby są już w domu publicznym, a dzieci pracują na farmie - twierdzi Radek Malinowski.
Audio
  • Radek Malinowski walczy ze współczesnym niewolnictwem w Afryce (Droga na szczyt/Jedynka)
Nadal trzeba pomagać ofiarom handlu ludźmi w krajach Afryki Wschodniej
Nadal trzeba pomagać ofiarom handlu ludźmi w krajach Afryki WschodniejFoto: Pixabay/cc/tpsdave

Radek Malinowski na co dzień mieszka w Kenii i zajmuje się pomocą osobom, które doświadczyły handlu ludźmi. - W tej chwili wiele osób wokół nas jest w stanie niewoli. Zmieniła się forma niewolnictwa. Ta nowa forma umiejętnie wykorzystuje czas globalizacji. Eksploatacja drugiej osoby jest wciąz taka sama, czyli, że polega na niszczeniu drugiej osoby za pieniądze - podkreśla.

- Handel ludźmi jest najbardziej widoczny w ostatniej fazie eksploatacji, gdy mamy już osoby zamknięte w domu publicznym czy dzieci pracujące na farmie. - stwierdza nasz gość i dodaje, że - Najpierw niewolnicy są gdzieś rekrutowani. A dzieje się to w miejscach ubogich, niewidocznych, gdzie mieszkają ludzie nie mający dostępu do edukacji i mediów.  Tam  zjawia się "zaradny" człowiek i proponuje pracę.

Dlatego założona przez Radka Malinowskiego ogranizacja HAART Kenya organizuje warsztaty, podczas których nauczają ludność najbardziej narażoną na niewolnictwo jak się bronnić przed tym procederem. W audycji także o tym jak można wspomóc działalność HAART Kenya .

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Radek Malinowski (HAART Kenya)

Data emisji: 9.06.2016

Godzina emisji: 23.08

ab/gs

Czytaj także

Siostra Anna Bałchan o pomocy ofiarom handlu ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 02:30
Gościem Rafała Porzezińskiego będzie prezes Stowarzyszenia "Po Moc" w Katowicach, niosącego kompleksowa pomoc dla pokrzywdzonych kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Bałchan. Siostra, która pomaga prostytutkom

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:00
- Ludzie, którzy są porzuceni, którzy w dzieciństwie doświadczali przemocy, jako dorośli zmagają się z bardzo głębokimi ranami - mówi Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, prezes Stowarzyszenia "Po Moc" w Katowicach.
rozwiń zwiń