Siła sióstr. Przepis na sukces w branży mody

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 11:20
Zaczęło się od jednego modelu bluzy rozdanej znajomym. Zaraz potem posypały się zamówienia z Polski i zagranicy. Tak 10 lat temu zaczęła się przygoda Anity i Kamili Nawarkiewicz z prowadzeniem własnej marki odzieżowej Femi Pleasure.
Audio
  • Anita i Kamila Nawarkiewicz o marce Femi Pleasure (Droga na szczyt/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: GlowImages/EastNews

Projektantki podkreślają, że od początku kojarzone były z marką zagraniczną, ponieważ od razu działały w zupełnie inny sposób niż pozostałe polskie firmy, które najpierw produkowały ubrania, a dopiero potem je sprzedawały. - U nas kolekcja przygotowywana jest rok wcześniej, nasz klient, czyli dystrybutor, zamawia towar, a produkcja jest realizowana zgodnie z tym zamówieniem - wyjaśniają.

- Pomysł wziął się z tego, że jeździłyśmy na snowboardzie, a nie miałyśmy się w co ubrać. W Polsce nie było takich ubrań dla kobiet - wspominają Anita i Kamila. Opowiadają też o tym, jak uszyły pierwsze bluzy dla siebie, a potem kolejnych 100 dla znajomych. - Dzięki temu nagle w różnych środowiskach pojawiło się dużo dziewczyn w tych bluzach, a do nas zgłosili się potencjalni klienci z Polski, Austrii - opowiadają.

Goście audycji zdradzają, jak często noszą własne ubrania, ale mówią też o momentach, w których nie są w stanie na nie patrzeć. Wyjaśniają także, co to znaczy być "dziewczyną Femi".

***

Tytuł audycji: "Droga na szczyt" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Goście: Anita i Kamila Nawarkiewicz (twórczynie marki Femi Pleasure)

Data emisji: 20.10.2016

Godzina emisji: 23.06

mg/pg

Czytaj także

Jak zacząć własny biznes, by szybko go nie skończyć

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 14:19
Jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna czy spółka z.O.O? Co wybrać, by rozpocząć mały lub średni biznes? W "Czterech porach roku" radzi ekspert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nobel z ekonomii - Oliver Hart i Bengt Holmstroem

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 14:50
- Te nazwiska nie były na top listach, także w tym sensie jest to zaskoczenie - tak decyzję Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk skomentowała prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
rozwiń zwiń