X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Girls Code Fun - dziewczyny do komputerów!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 11:15
Urodziła się w Białymstoku, dorastała w Nowym Jorku, była nauczycielką w Korei Południowej, a po wakacjach na Filipinach zdecydowała się wrócić do Polski. Tu założyła szkołę programowania dla dziewczynek, choć ukończyła psychologię, a nie informatykę.
Audio
  • Karolina Cikowska o działalności swojej fundacji Girls Code Fun (Droga na szczyt/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/Schutterstock.com

Karolina Cikowska - bo o niej mowa - ma na swoim koncie tytuł Businesswoman Roku 2015 w kategoriach "Działalność na rzecz kobiet" i "Kobieta w nowych technologiach". Jak udało jej się odnieść sukces w tych dziedzinach bez technicznego wykształcenia? - Wystarczy zdenerwować się z tego powodu, że w nowych technologiach jest bardzo mało kobiet i chcieć coś zrobić, żeby to zmienić - mówi gość radiowej Jedynki.

Wszystko zaczęło się od pracy w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. - Z koleżanką, Polką urodzoną i wychowaną w USA, zwróciłyśmy uwagę na to, że na spotkaniach związanych z innowacyjnością nie ma żadnych kobiet poza nami i wszyscy traktują nas jak sekretarki. Tak powstał pomysł założenia fundacji Girls Code Fun - wspomina. Celem działania tej organizacji jest rozwijanie technologicznych zainteresowań u dziewczynek od 8. roku życia.

Jak w Stanach Zjednoczonych traktowane są uczennice i studentki, które interesują się przedmiotami ścisłymi i technicznymi? Jak wygląda dzieciństwo w Korei Południowej? W jaki sposób można wziąć udział w przedsięwzięciach Girls Code Fun? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Droga na szczyt z cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Gość: Karolina Cikowska (założycielka Fundacji Girls Code Fun)

Data emisji: 2.01.2017

Godzina emisji: 23.06

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wstyd - przykre uczucie, które łączy nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 02:27
- Ze wstydem jest ciężko, ponieważ nawet jeśli dziecko jest onieśmielone, to rodzice każą mu to przełamać. Mamy trudność z akceptacją tego uczucia, a przecież jest to jedna z emocji, która jest w każdym z nas - mówi Marta Stasiełowicz, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Czerwińska: zachowuję rezerwę sił na radość

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 13:40
Anna Czerwińska jako najstarsza kobieta weszła na Mount Everest (miała wtedy 51 lat). Był to ostatni krok do zdobycia Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów wszystkich kontynentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca w domu. Jak ją docenić i... wycenić?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 12:45
Wartość pracy wykonywanej w domu przez kobiety w 2013 roku wyniosła 720 mld zł, co stanowi równowartość 44 proc. PKB. Tymczasem praca pozazawodowa wciąż jest niedoceniana - i przez współmałżonka, i przez system emerytalny.
rozwiń zwiń