Włodek Pawlik szczęśliwy po występie w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 14:43
- Udało się przełamać stereotyp, że jazz raczej nie nadaje się dla szerokiej publiczności. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny, tylko widocznie musi się nazywać Włodek Pawlik - śmieje się laureat Grammy.
Audio
  • Włodek Pawlik o swoim występie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (Koncert życzeń/Jedynka)
  • Jacek Kęcik o koncercie "Złote Opole", którego jest reżyserem (Koncert życzeń/Jedynka)
- Na niedzielny koncert Złote Opole zapraszam do amfiteatru, przed telewizory albo do radiowej Jedynki - mówi Włodek Pawlik
- Na niedzielny koncert "Złote Opole" zapraszam do amfiteatru, przed telewizory albo do radiowej Jedynki - mówi Włodek PawlikFoto: Wojciech Kusiński/PR

Sobotni występ Włodka Pawlika z zespołem na scenie opolskiego amfiteatru porwał pobliczność. - Jazz wywodzi się z muzyki tanecznej. Wydaje mi się, że najistotniejsze w tym wszystkim jest to, żeby nie stracić kontaktu ze źródłem, genezą tej muzyki. Wczoraj chyba udowodniłem, że jazz ma olbrzymi potencjał, jeżeli chodzi o komunikację z publicznością, niezależnie od tego czy to jest publiczność jazzowa, czy publiczność, która przychodzi na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

W audycji nadawanej z plenerowego studia radiowej Jedynki artysta zdradził również, co robił na dachu opolskiego amfiteatru podczas ubiegłorocznego festiwalu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzą: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke, Marcin Kusy

Gość: Włodek Pawlik (jazzman, pianista, kompozytor, aranżer)

Data emisji: 5.06.2016

Godzina emisji: 11.27

pg/bch

Czytaj także

Włodek Pawlik sięgnął do poezji i... zaśpiewał

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 15:35
- Poezja odziera z dosłowności, dodaje słowom skrzydeł. Muzyka też jest zaprzeczeniem codzienności, a obie sztuki spotykają się na nowej płycie - mówi w "Muzycznej Jedynce" laureat Grammy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2016. Worek nagród dla Varius Manx i Kasi Stankiewicz!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 20:08
- To piękna chwila, która trwa. W życiu ludzie częściej się rozstają niż do siebie powracają. Jeśli więc nastąpił taki powrót, nawet jeśli będzie trwał sezon czy dwa, to zostanie on zapamiętany - mówi Robert Janson z Varius Manx.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2016. Halina Frąckowiak wyróżniona Diamentowym Mikrofonem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 08:58
Wybitna piosenkarka i kompozytorka Halina Frąckowiak została laureatem Diamentowego Mikrofonu, nagrody dla najwybitniejszych twórców radiowych. Wyróżnienie laureatce wręczyli, podczas koncertu Superpremiery na opolskim festiwalu piosenki, prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk i dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński. - Dziękujemy za pani przeboje i pani postawę – podkreśliła prezes PR.
rozwiń zwiń