"Choinki Jedynki" wystartowały po raz 15.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 16:30
Po raz 15. ruszyła akcja "Choinki Jedynki", której celem w tym roku jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta. Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.
Audio
  • Kolejna edycja"Choinek Jedynki" rozpoczęta! (Koncert życzeń/Jedynka)
Dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński i Agnieszka Kunikowska,  dziennikarka prowadząca audycję Radio Dzieciom w Programie 1 Polskiego Radia.
Dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński i Agnieszka Kunikowska, dziennikarka prowadząca audycję "Radio Dzieciom" w Programie 1 Polskiego Radia.Foto: Jacek Konecki/PR

Jednym z elementów "Choinek Jedynki" jest konkurs plastyczny przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat, połączony z akcją charytatywną. Tegoroczny temat prac to "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". - Spośród nadesłanych prac jury wybierze 20, które zostaną zlicytowane na aukcji 10 grudnia. Pieniądze ze sprzedaży przekażemy Fundacji "Mimo Wszystko” Anny Dymnej i Fundacji im. Brata Alberta – mówi Agnieszka Kunikowska.


choinkijedynki_1200x660.jpg
"Choinki Jedynki". Wszystko, co musisz wiedzieć

Prace, które będą zlicytowane w ramach akcji "Choinki Jedynki" przygotowują nie tylko dzieci, ale także przyjaciele radiowej Jedynki. W tym roku gwiazdy będą malować prace w Polskim Radiu 4 grudnia. - Pierwsza Dama szykuje już niespodziankę na "Choinki Jedynki". Prace przygotują także muzycy, sportowcy, aktorzy – mówił dyrektor Programu Pierwszego Rafał Porzeziński. Przekonywał, że warto wziąć udział w akcji "Choinki Jedynki", bo dobro wraca, a dzięki naszej pomocy każdy dzień może się stać świętem.

Dla Anny Dymnej Jedynkowa akcja to dzielenie się radością. - Bardzo się cieszę, że nadal będziemy robili coś, patrząc w jednym kierunku. Ja też będę robić szopkę z masy solnej. Będziemy się cieszyć, malując obrazki, a później je licytując. Każdy z obrazków wywoła uśmiech na twarzy któregoś z naszych podopiecznych – podkreśliła Anna Dymna, której Fundacja "Mimo Wszystko" po raz 9. jest beneficjentem akcji.

W tym roku pieniądze zebrane dzięki licytacjom, które obędą się od 5 do 9 grudnia zostaną przykazane także na rzecz Fundacji im. Brata Alberta. Dzięki zebranym środkom będzie ona mogła m.in. rozbudować kolejne skrzydło tzw. Domu Przyjaźni. - W tym roku w Boże Narodzenie przypada 100. rocznica śmierci patrona fundacji  - przypominał ksiądz Isakowicz-Zaleski.  


02.12.2015_Wyróżnienie_Popołudnie_Zuzanna Cabała lat 15 Kraków_DSC0981.JPG
Zobacz prace licytowane w poprzednich "Choinkach Jedynki"

Jak narodziła się Fundacja "Mimo wszystko"? Kiedy powstała Fundacja im. Brata Alberta i czym się zajmuje? Co już powstało dzięki wsparciu akcji "Choinki Jedynki"? Na jakie elementy prac jury zwraca szczególnie uwagę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Koncert życzeń"

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Rafał Porzeziński (dyrektor Programu Pierwszego), Anna Dymna (prezes Fundacji "Mimo Wszystko"), Tadeusz Isakowicz-Zaleski (prezes Fundacji im. Brata Alberta), Agnieszka Kunikowska, prof. Franciszek Maśluszczak (członek jury oceniającej nadesłane prace) 

Data emisji: 23.10.2016

Godzina emisji: 15.07

gs/bch

Czytaj także

Akcja charytatywna Choinki Jedynki 2015 zakończona

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 20:00
Wielka finałowa aukcja zwieńczyła tegoroczną - XIV akcję charytatywną Pierwszego Programu Polskiego Radia Choinki Jedynki. Zebraliśmy 87 892 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki. Zobacz prace dzieci z ubiegłego roku

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 16:35
rozwiń zwiń