X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rodzice pracują, a ja się bawię". Dziś ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 09:05
Święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu 4 lata temu. Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień np. wypuszczając do nieba baloniki z marzeniami.
Audio
  • Przedszkolaki obchodzą dziś swoje święto (Podwójne espresso/Jedynka)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieciFoto: Shutterstock.com

W niektórych przedszkolach w ramach święta odbywa się pasowanie na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych. Dzieci ślubują  być grzeczne i jeść surówki.

Inne przyrzeczenia idą czasem jeszcze dalej, bo maluchy ślubują też: "nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać" albo "nie sikać w galoty, bo z tym dużo roboty".

Nasi dziennikarze, Monika Tarka i Robert Kilen, z okazji dzisiejszego święta postanowili zadać przedszkolakom kilka pytań.

Czym różni się dziecko od dorosłego? Co robią dzieci, kiedy dorośli pracują? Dlaczego praca powinna się kończyć po podwieczorku i co ma wspólnego picie porannej kawy z... chodzeniem? Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audycji "Podwójne espresso".

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Reporterka: Klaudia Porębska

Goście: przedszkolaki

Data emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 5.40

kh/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przekonać dziecko do przedszkola?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 12:30
Jak opanować płacz malucha oraz stres rodziców? Jak żegnać się przed przedszkolem i szkołą, żeby ułatwić dziecku rozstanie?
rozwiń zwiń