"Rodzice pracują, a ja się bawię". Dziś ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 09:05
Święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu 4 lata temu. Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień np. wypuszczając do nieba baloniki z marzeniami.
Audio
  • Przedszkolaki obchodzą dziś swoje święto (Podwójne espresso/Jedynka)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieciFoto: Shutterstock.com

W niektórych przedszkolach w ramach święta odbywa się pasowanie na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych. Dzieci ślubują  być grzeczne i jeść surówki.

Inne przyrzeczenia idą czasem jeszcze dalej, bo maluchy ślubują też: "nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać" albo "nie sikać w galoty, bo z tym dużo roboty".

Nasi dziennikarze, Monika Tarka i Robert Kilen, z okazji dzisiejszego święta postanowili zadać przedszkolakom kilka pytań.

Czym różni się dziecko od dorosłego? Co robią dzieci, kiedy dorośli pracują? Dlaczego praca powinna się kończyć po podwieczorku i co ma wspólnego picie porannej kawy z... chodzeniem? Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audycji "Podwójne espresso".

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Prowadzą: Monika Tarka i Robert Kilen

Reporterka: Klaudia Porębska

Goście: przedszkolaki

Data emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 5.40

kh/mg

Czytaj także

Jak przekonać dziecko do przedszkola?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 12:30
Jak opanować płacz malucha oraz stres rodziców? Jak żegnać się przed przedszkolem i szkołą, żeby ułatwić dziecku rozstanie?
rozwiń zwiń