Po co dzieciom ferie ?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 10:50
"Kiedyś czekało się na ferie, by w końcu do woli wyszaleć się na śniegu. Teraz zmiana klimatu i nawet o to trudno. Ferie trwają od poniedziałku i.... nuuuudyyy" - napisała słuchaczka Jedynki, pani Amelia, na facebookowej stronie Programu 1.
Audio
  • Po co dzieciom ferie ? (Podwójne espresso/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Do czego dzieciom zimą potrzebny jest wypoczynek? O to dziennikarze "Podwójnego Espresso", Monika Tarka i Robert Kilen, zapytali psychologa zdrowia Mateusza Banaszkiewicza.

Po pierwsze, jak wyjaśnił ekspert, dzieci potrzebują ferii, żeby potem mieć lepsze efekty w nauce. - Są badania, które udowadniają, że dłuższe przerwy w pracy są istotne dla późniejszej lepszej koncentracji i przyswajania materiału - mówi psycholog.

- Z drugiej strony ważne są relacje. Na co dzień 2/3 rozmów pomiędzy rodzicem a dzieckiem dotyczą przyziemnych tematów, więc ferie to jest czas na to, żeby pogłębić więzi. Dajmy dziecku sygnał: jesteś dla mnie ważny, cenię czas z tobą. To będzie miało wpływ na samoocenę i poczucie bliskości - dodaje.

Dlaczego w czasie ferii najważniejsze są relacje międzyludzkie i dlaczego w wolnym czasie rozwija się mózg , dowiecie się z nagrania audycji.
 

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Autorzy: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Mateusz Banaszkiewicz (psycholog zdrowia Uniwersytetu SWPS)

Emisja: 31.01.2018

Godzina: 5.40

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ceny zimowego wypoczynku w górę, choć spadła liczba rezerwacji

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 12:44
Kapryśna pogoda nie sprzyja hotelarzom. Jest sporo wolnych miejsc na ferie w całym kraju, ale mimo to ceny zimowego wypoczynku nie spadły.
rozwiń zwiń