Przepis na miłość? Dbajcie o nią nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 08:00
Walentynki podobają się trzem czwartym Polaków - wynika z badań CBOS. Z roku na rok liczba zwolenników tego święta rośnie. Według serwisu "Prezent Marzeń", 81 proc. osób deklaruje, że w tym roku obchodzi święto zakochanych.
Audio
  • Iwona Firmanty o tym, jak dbać o miłość nie tylko od święta (Podwójne espresso/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Monkey Business Images

O miłości jednak trzeba myśleć codziennie, nie tylko od święta - mówiła dzisiaj w "Podwójnym espresso" psycholog i socjolog Iwona Firmanty. - O miłość trzeba dbać, a zapominamy o tym, kiedy juz jesteśmy razem, mieszkamy wspólnie, mamy dzieci - przyznała.

Gosć Jedynki radzi, żeby dnia zakochanych nie traktować wyłącznie komercyjnie, bo nie chodzi o to, żeby dać komuś kwiaty czy czekoladki. - Warto dzisiaj zatrzymać się na chwilę, skupić na drugiej osobie, powiedziec jej: "fajnie, że jesteś w moim życiu", przytulić. Polacy boją się bliskości, a szkoda, bo kazdy z nas jej potrzebuje - dodaje. 

Co robić kiedy w miłości zaczyna brakować magii i czy po 30 latach małżeństwa nadal trzeba umawiać się na randki, usłyszycie w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Podwójne espresso

Autorzy: Monika Tarka i Robert Kilen

Gość: Iwona Firmanty (psycholog, socjolog)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 5.40

mt/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość przedłuża nie tylko życie, ale przede wszystkim młodość

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 11:50
- Czujemy się młodo i jesteśmy szczęśliwi, że możemy być razem. Otoczenie różnie patrzy na związki par w tzw. pewnym wieku, twierdząc, że osoby po 50. powinny zająć się pracą i pomocą dzieciom - opowiadał Tomasz, gość Zbigniewa Krajewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rośnie liczba ślubów i rozwodów"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 13:50
W Dniu Zakochanych zastanawiamy się, czy w czasach, kiedy wiele małżeństw się rozpada, a związki nieformalne są społecznie akceptowalne, warto w ogóle decydować się na ślub.
rozwiń zwiń