Posłuchaj niełatwej historii pani Edyty i pomóż jej!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 07:00
Pani Edyta od dziecka choruje na poszczepienne polio. Sama nie może wykonać nawet najprostszych czynność: ubrać się, umyć czy przygotować czegoś do jedzenia.
Audio
  • Posłuchaj, niełatwej historii pani Edyty i pomóż jej! (Noc z reportażem/Jedynka)
Pani Edyta, bohaterka reportażu
Pani Edyta, bohaterka reportażuFoto: z prywatnego archiwum

Mimo tych przeciwności pani Edyta stara się być otwartą i - w miarę możliwości - samodzielną osobą. Dzięki wózkowi elektrycznemu sama jeździ po zakupy, na spacery i spotyka się ze znajomymi. Jak sama mówi. podobnie jak wiele kobiet lubi błyskotki, kolczyki i nowe ciuchy. Niestety wózek, czyli jedyny środek lokomocji pani Edyty, z powodu intensywnego użytkowania coraz częściej się psuje.

O tym jak jej pomóc można się dowiedzieć ze strony pomagam.caritas.pl

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Podróż" Pawła Kęski, w którym pani Edyta opowiada o tym jak mimo przeciwności losu udało się jej zachować pogodę ducha, wspomina niełatwą walkę ze swoimi lękami i obawami, a także zdradza swoje marzenia dotyczące m.in. podróży do Paryża.

***

Reportaż "Podróż" Pawła Kęski powstał w ramach współpracy radiowej Jedynki z Caritas Polska i tygodnikiem "Niedziela". Na reportaże z cyklu "Pomagam" zapraszamy w ostatni poniedziałek miesiąca po 22.30. Wersję tekstową reportażu znajdą Państwo w najnowszym wydaniu tygodnika "Niedziela", który ukaże się w najbliższą niedzielę.***

Tytuł reportażu: "Podróż"

Autorka reportażu: Paweł Kęska

Data emisji: 28.06.2016, powt.25.07.2016

Godzina emisji: 01.22

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest sprawa. Potrzebna pomoc dla Artura Rożka!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 16:39
Utalentowany śpiewak operowy traci wzrok. Wciąż koncertuje, wygrywa kolejne konkursy zagraniczne, ale wkrótce jego kariera może stanąć pod znakiem zapytania.
rozwiń zwiń