X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wzruszająca historia "Dziewczyny ze Lwowa"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 09:00
Beata Kost urodziła się we Lwowie w polskiej rodzinie jako obywatel radziecki. Zawsze czuła się Polką, jednak nie do końca czuje się Lwowianką.
Audio
  • Reportaż "Dziewczyna ze Lwowa" (Noc z Reportażem/Jedynka)
Centrum Lwowa o świcie
Centrum Lwowa o świcieFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W ostatnim czasie to się jednak zaczęło zmieniać. Wychowała się w polskiej enklawie, która  chroniła swoje dzieci przed utratą tożsamości narodowej. Rodzina, tajne zajęcia, lekcje religii, działalność kulturalna i społeczna stworzyły w jej sercu obraz małej ojczyzny, który z upływem czasu przestał pasować do aktualnej radzieckiej i poradzieckiej rzeczywistości.

Gdy wyjechała na studia do Warszawy, zachłyśnięta polskością stolicy w pewnym sensie starała się o swoim mieście zapomnieć. Więź z miejscem urodzenia okazała się silniejsza i paradoksalnie okazało się, że aby do Lwowa wrócić, musiała go na jakiś czas opuścić. Pewnego razu koleżanka poprosiła Beatę o oprowadzenie po mieście polskiej wycieczki. Ta chwila zmieniła wszystko… Beata Kost jest autorką "Albumu Lwowskiego" przypominającego dawnych polskich mieszkańców tego miasta. Jest dziennikarką "Kuriera Galicyjskiego", działa też społecznie i popularyzuje wiedzę na temat dawnej polskiej lwowskiej tradycji i historii.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Dziewczyna ze Lwowa"

Autor reportażu: Cezary Galek 

Data emisji: 22.08.2016

Godzina emisji: 23.13

gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zakochani w Polsce" – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Amy Drozdowska

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 14:00
Reportaż "Zakochani w Polsce" to zabawna opowieść o naszym kraju w oczach Amerykanów, ale także o przypomnienie z jak wielu rzeczy możemy być dumni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trudne powroty" - Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 10:40
Ich dziadkowie mieszkali na terenach dawnej Rzeczpospolitej. W ZSRR byli postrzegani jako wrogowie ludu. Zabijani lub zsyłani na Syberię, do Kazachstanu, do Uzbekistanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1920. Bitwa wcale nie warszawska?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 10:00
W reportażu Olgi Mickiewicz "Bitwa" obaliliśmy kilka mitów dotyczących walk z bolszewikami, które toczyły się w 1920 roku.
rozwiń zwiń