"Jestem u progu następnego" – Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 11:51
Bohaterem reportażu jest Jacek Pikuła - katowicki społecznik przez wielu nazywany "polskim Forrestem Gumpem".
Audio
  • Reportaż "Jestem u progu następnego" Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka (Noc z reportażem/Jedynka)
  • Rozmowa z autorami reportażu "Jestem u progu następnego" Henrykiem Dedo i Waldemarem Kasperczakiem oraz z Jackiem Pikułą (Noc z reportażem/Jedynka)
  • Reportażyści Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak oraz Teresa Sieradzka ze Stowarzyszenia Monar o wykluczeniu społecznym (Noc z reportażem/Jedynka)
Aukcja obrazów na rzecz katowickiej Placówki ds. Humanitarno Opiekuńczych Skrawek Nieba w 2005 roku. Na zdjęciu Jacek Pikuła dziękuje Wilmie Duda-Gracz za podarowany obraz jej męża.
Aukcja obrazów na rzecz katowickiej Placówki ds. Humanitarno Opiekuńczych "Skrawek Nieba" w 2005 roku. Na zdjęciu Jacek Pikuła dziękuje Wilmie Duda-Gracz za podarowany obraz jej męża. Foto: Marek Zimny/PAP

Skąd to porównanie do tytułowej postaci ze słynnego filmu? Jacek Pikuła miał trudny start życiu, a mimo to dokonał wielkich rzeczy. Pomagał i miał wpływ na losy setek ludzi, poznał "wielkich" naszego kraju. Z czym się zmagał i co sprawiło, że dziś jest on człowiekiem bez domu?

Przed emisją reportażu gośćmi w studiu byli autorzy reportażu Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak. Telefonicznie połączyliśmy się również z Jackiem Pikułą. W dalszej części audycji, którą prowadził Wiesław Molak, do rozmowy dołączyła Teresa Sieradzka ze Stowarzyszenia Monar.

***

Tytuł reportażu: "Jestem u progu następnego"

Autorzy reportażu: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Data emisji: 12.09.2016

Godzina emisji: 23.17

pg/tj

Czytaj także

Góral uparty jest niemożliwy

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 12:29
Bohater reportażu pochodzi z Wisły, jednak od 40 lat mieszka na Górnym Śląsku. W 2012 roku Robert Greń otrzymał tytuł "Człowiek Roku Żor".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedyś grał w orkiestrze, dziś bezinteresownie pomaga

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 17:25
- Świat jest lepszy, gdy ma takiego pana Józka. Dużo ludzi jest mu wdzięcznych za to, co robi - to jedna z wielu pozytywnych opinii o bohaterze reportażu.
rozwiń zwiń