"Dwie barwy nadziei” - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 09:32
Miała 26 lat gdy zapadła na chorobę nowotworową. Po paru latach walki wyszła z niej zwycięsko.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Counselling

Wyszła za mąż, urodziła córkę, u której, gdy miała dwa lata, stwierdzono białaczkę. Zaczęła się walka o życie dziewczynki. Stres związany z chorobą córki spowodował nawrót choroby u matki. Teraz o swoje życie walczyły obie. Matce udało się po raz drugi - jest zdrowa. Córka umarła. Choć tak ciężko doświadczona, nie zamknęła się w sobie, nie obwinia losu - znalazła sens życia w pracy na rzecz innych. Pomaga rodzicom dzieci z chorobą nowotworową.

Za tę audycję autorka otrzymała I nagrodę w kategorii monologu na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu Radiowego "Polska i Świat 1999". Reportaż nagrodzony też Grand Press 2000.Dwie barwy nadziei” - Grażyna Wielowieyska

***

Tytuł reportażu: "Dwie barwy nadziei” 

Autorka reportażu: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 3.01.2017

Godzina emisji: 2.15

ab

Czytaj także

Czerniak: lek mamy, ale nie damy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 21:59
Na początku stycznia tego roku nastąpił przełom w leczeniu czerniaka. Pojawiły się nowe, niezwykle skuteczne leki. Ludzie chorujący na tę chorobę mają świadomość, że istnieje skuteczna terapia, lecz nie mogą być nią leczeni. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pani Alicja Świtalska. 90-letnia studentka

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 16:10
Pani Alicja rok temu ukończyła podyplomowe studia z bioetyki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ma 93 lata. - Mamy tyle komórek mózgowych, a naukowcy na całym świecie twierdzą, że wykorzystujemy tylko 10 proc. z nich - mówi bohaterka reportażu.
rozwiń zwiń