X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Siusiający na księżyc" - reportaż Ireny Piłatowskiej i Anny Sekudewicz

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 14:05
Od pierwszych nagrań do tego reportażu minęło sześć lat. Reporterki będąc w Arles we Francji miały okazję poznać osobę nietuzinkową, panią Marie The.
Audio
  • Reportaż "Siusiający na księżyc" Ireny Piłatowskiej i Anny Sekudewicz (Noc z reportażem/Jedynka)
Andrzej Kidawa studiuje obraz Pietera Bruegla
Andrzej Kidawa studiuje obraz Pietera BrueglaFoto: Polskie Radio

Bieg jej życiu nadała wielka miłość do twórczości Vincenta Van Gogha. W swoim domu zorganizowała galerię poświęconą temu artyście. Zgromadziła w niej nie tylko reprodukcje jego dzieł, ale także wszelkie pamiątki z nim związane. Są wśród nich rzeczy niezwykłe...

Przyjeżdżający tu ludzie z całego świata mają okazję nie tylko wysłuchać ciekawych historii z życia artysty, ale także spotkać człowieka, którego pasja rozwinęła w nim nowe, piękne oblicze człowieczeństwa, wyzwoliła ogromną wrażliwość i zdolność do porywania się na rzeczy zdawałoby się niemożliwe.

Natomiast w Warszawie reporterki miały okazję poznać dr Andrzeja Kidawę - ordynatora Oddziału Urologii Szpitala Praskiego w Warszawie. Kiedy słuchały jego opowieści o fascynacji chirurgią i malarstwem Pietera Breugla, natychmiast pamięć przywołała tamto stare, leżące na półce nagranie z Francji. I tak narodził się pomysł na reportaż pt. "Siusiający na księżyc", czyli rzecz o ludziach, których pasja zmusza niejako do pokonywania samych siebie, czyli do porywania się na rzeczy niemożliwe.

Autorki do wspólnej pracy nad reportażem zaprosiły kompozytora – Marcina Błażewicza, który specjalnie do tego dokumentu napisał muzykę. Całość zrealizował Jacek Kurkowski przy współpracy Tomka Perkowskiego.

***

Tytuł reportażu: "Siusiający na księżyc" 

Autorzy reportażu: Irena Piłatowska i Anna Sekudewicz

Data emisji: 21.02.2017

Godzina emisji: 2.09

pg/ab


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bo Ty jesteś ze mną" – Irena Piłatowska

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 09:41
Kazimierz Orzechowski przez 15 lat występował na deskach teatru, zdążył także zadebiutować w filmie. Kariera stała przed nim otworem, jednak pewnego dnia niespodziewanie doznał olśnienia, które zmieniło jego życie.
rozwiń zwiń