"Gwiazdy" - reportaż Anny Łoś

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 09:53
Bohater reportażu - ks. prof. Michał Heller - to człowiek instytucja, który swoim dążeniem do poszukiwania Prawdy i pasją w uprawianiu nauki zadziwia wielu z nas.
Audio
  • Reportaż "Gwiazdy" Anny Łoś (Noc z reportażem/Jedynka)
Ksiądz prof. Michał Heller to filozof, kosmolog i współtwórca Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Jest laureatem wielu nagród i autorem kilkudziesięciu książek
Ksiądz prof. Michał Heller to filozof, kosmolog i współtwórca Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Jest laureatem wielu nagród i autorem kilkudziesięciu książekFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Ksiądz prof. Michał Heller to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej nauki. Jest filozofem, teologiem, fizykiem kosmologiem, pracownikiem Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego. Jest też laureatem prestiżowej Nagrody Templetona, przyznawanej za szczególny wkład w rozwój duchowego wymiaru życia człowieka - przez odkrycia naukowe lub praktyczną działalność. Ale jego wielką zasługą jest inspirowanie innych i stworzenie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.

A jak układają się konstelacje na niebie ks. prof. Hellera?

W reportażu "Gwiazdy" udział wzięli: ks. prof. Michał Heller, dr Michał Eckstein, Łukasz Kwiatek i dr Mateusz Hohol. W audycji wykorzystano fragmenty benefisu prof. Hellera z okazji jego 80. urodzin.

***

Tytuł reportażu: "Gwiazdy"

Autor reportażu: Anna Łoś (Polskie Radio Kraków)

Data emisji: 30.05.2017

Godzina emisji: 1.11

pg/mc

Czytaj także

Kiedy narodził się czas?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 23:10
Czym jest czas? Czy jest wieczny, a jeżeli nie, to kiedy i z jakiego powodu się pojawił? O czasie w radiowej Jedynce rozmawiamy z księdzem profesorem Michałem Hellerem, kosmologiem, filozofem i teologiem.
rozwiń zwiń