Po konkursie dla reportażystów

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 13:35
15 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego - o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Najważniejsze laury zdobyli: Alicja Grembowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Anna Dudzińska z Polskiego Radia Katowice, Jolanta i Andrzej Rudnikowie z Polskiego Radia Koszalin oraz Ewelina Kosałka-Passia z Polskiego Radia Katowice.
Audio
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowegoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W pierwszej godzinie audycji "Noc z reportażem" rozmawialiśmy z przewodniczącą konkursu o Grand Prix KRRiT Teresa Bochwic. Jury nagrodę główna przyznało Alicji Grembowicz, autorce reportażu pt. "Trauma i duma". Ponadto przyznano dwie równorzędne Nagrody Specjalne - Annie Dudzińskiej z Polskiego Radia Katowice, autorce reportażu pt. "Wyspa" oraz Jolancie i Andrzejowi Rudnikom z Polskiego Radia Koszalin - twórcom reportażu "Sieci śmierci". W tej godzinie rozmawialiśmy też z laureatką Alicją Grembowicz.

W drugiej godzinie rozmowa z Eweliną Kosałką-Passi z Polskiego Radia Katowice, autorkę reportażu "Między schodami". To ona zdobyła nagrodę główną w XXIII Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory. O reportażu "Wyspa" mówiła Anna Dudzińska. Dzieło będzie można posłuchać w audycji "Perły reportażu w radiowej Jedynce 26 listopada o godz. 17.10. O swym reportażu "Sieci śmierci" mówili również Jolanta i Andrzej Rudnikowie z Polskiego Radia Koszalin.

Zaś w trzeciej godzinie nadaliśmy nagrodzony reportaż "Trauma i duma".

***

Tytuł audycji: Noc z reportażem

Prowadzenie: Iza Żukowska

Goście: Teresa Bochwic (przewodnicząca konkursu o Grand Prix KRRiT), Alicja Grembowicz, Jolana i Andrzej Rudnik, Ewelina Kosałka-Passi, Anna Dudzińska

Data emisji: 21.11.2017

Godzina emisji: 0.12

ag

Czytaj także

"Bajka" - Magda Skawińska i Angelika Kuźniak

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 17:10
- Pamiętam jak z litości, nie z miłości, pocałowałem ją w czoło. No i od tego pomału się zaczęło. Od znajomości do miłości - śmieje się Fortunat Mackiewicz, bohater reportażu "Bajka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niebieski płaszczyk" - reportaż Katarzyny Michalak

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:00
To piękna historia trwającej przez dziesiątki lat przyjaźni australijskiej i polskiej rodziny, która zrodziła się dzięki wysłanej po II wojnie z Australii paczce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gangster i policjant" - reportaż Adama Bogoryja Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 11:00
Ten pierwszy - Piotr Stępniak - pół życia spędził za kratami, ten drugi - Grzegorz Mikołajczyk - zajmował się ściganiem zorganizowanych grup przestępczych.
rozwiń zwiń