X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Własnymi siłami - czyli przedsiębiorczość na wsi

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 11:17
Podsumowano 18. edycję konkursu „Sposób na sukces”, organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Konkurs promuje rozwój przedsiębiorczości na wsi.
Audio
  • O promowaniu przedsiębiorczości na wsi i kolejnej edycji konkursu „Sposób na sukces” - była mowa w na antenie radiowej Jedynki w audycji Dariusza Kwiatkowskiego.
Na specjalistyczne urządzenia rolnicze zapotrzebowanie zgłaszają głównie duże gospodarstwa.
Na specjalistyczne urządzenia rolnicze zapotrzebowanie zgłaszają głównie duże gospodarstwa.Foto: Pixabay

Jednym z 15 laureatów jest Tomasz Kaniewski - twórca i właściciel  firmy AGRO-TOM, produkującej maszyny rolnicze - z którym w radiowej Jedynce rozmawiał Dariusz Kwiatkowski.

Skromne początki, dziś duży biznes

Początki działalności przedsiębiorstwa były bardzo skromne i polegały głównie na imporcie maszyn rolniczych z Niemiec - powiedział przedsiębiorca.

Dziś po 12 latach działalności firma sprzedaje ponad 1 tys. maszyn rolniczych rocznie. Są to urządzenia bardzo skomplikowane i przeznaczone głównie do dużych gospodarstw - dodał szef AGRO-TOM-u i poinformował, że obecnie jego firma jest już rozpoznawalna nawet poza Europą. 

Przedsiębiorczość na wsi

Jacek Węsierski - dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, organizującego konkurs, powiedział, że jego tematyka wychodzi naprzeciw tym, którzy poszukują alternatywnych źródeł dochodów dla przedsiębiorczych rolników oraz mieszkańców terenów wiejskich.

Konkursowi „Sposób na sukces” patronuje prezydent RP Andrzej Duda.

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plan dla Wsi. Czy planowane zmiany pomogą rolnikom?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 13:26
Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw Witold Boguta uważa, że stworzenie Narodowego Holdingu Śpożywczego będzie krokiem w dobrym kierunku i pozwoli odciążyć część rolników. Powstanie Holdingu przewiduje rządowy Plan dla Wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: polska wieś musi odnaleźć się w biznesie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 12:10
- Polska wieś nie może być traktowana jak ubogi krewny, do którego trzeba dopłacać. Tym bardziej, że jako państwo nie mamy zbyt wielu innych argumentów eksportowych. A żywność mamy przyzwoitą - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń