Współcześni dziadkowie. Jacy są?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:07
Z okazji dzisiejszego Dnia Babci i jutrzejszego Dnia Dziadka w "Czterech porach roku" mówiliśmy o tym, jak ich wizerunek zmienił się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. 
Audio
  • Współcześni dziadkowie. Jacy są? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Żyjemy w czasach, w których model starości się zmienia i o seniorach mówimy w bardziej aktywnych kontekstach - mówi w radiowej Jedynce kulturoznawca zajmujący się tematyką senioralną dr Karol Jachymek z Uniwersytetu SWPS. - Ale nie zapominajmy, że istnieje więcej niż jeden model starości. Zależy on od wielu czynników, takich jak chociażby model rodziny czy miejsce zamieszkania - dodaje. 

Gość Jedynki podkreśla, że ważne jest by nie wykluczać osób, które uwielbiają opiekować się wnukami i uważają, że jest to ich życiowa powinność. - Największą wartością naszych obecnych czasów jest to, że o starości możemy myśleć jako o takim etapie życia i takim zagadnieniu, które może być różne. Starość może mieć różne oblicza - zaznacza dr Karol Jachymek.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: dr Karol Jachymek (Uniwersytet SWPS, kulturoznawca zajmujący się tematyka senioralną)

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 09.12

kh

Czytaj także

Skąd wywodzi się Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 11:31
W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. Skąd się wzięły te tradycje?
rozwiń zwiń