Historia Polski dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 15:50
Jak wyglądało życie ludzi za czasów pierwszych Piastów? Jakie tajemnice skrywają pagórki - pozostałości po ich grodach? Czym zajmowali się mieszkańcy średniowiecznego miasta? W co ubierała się szlachta? Jakie wynalazki można było zobaczyć w Warszawie na początku XX wieku? Jak opowiadać dzieciom o historii? Bez dat, bez nazwisk, za to snując ciekawe opowieści i angażując zmysły.
Audio
Okładka książki Polska, na tropie historii
Okładka książki "Polska, na tropie historii"Foto: mat. promocyjne/Wyd. Kapiktan Nauka

"Polska, na tropie historii" to lekcja historii dla najmłodszych. Na 12 bogato ilustrowanych, panoramicznych ilustracjach przedstawione jest codzienne życie mieszkańców Polski w różnych epokach historycznych, od Piastów do początków XX wieku. Każda plansza oferuje dzieciom dodatkową zabawę - mogą szukać ukrytych przedmiotów lub porównywać ilustracje - i jest opatrzona krótkim tekstem z najważniejszymi informacjami o danym okresie.

Gościem będzie dr Sebastian Adamkiewicz, współtwórca Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii: DUCH

Zapraszam, Joanna Ficińska.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwudziestolecie międzywojenne

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 16:45
Dwudziestolecie międzywojenne to okres w historii Europy, obejmujący dwadzieścia jeden lat pomiędzy zakończeniem I wojny światowej, a wybuchem II wojny światowej. Co się wówczas działo na świecie i w Polsce? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tropie historii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 16:45
Od dynastii Piastów do życia w PRL-u. Wypatrujcie bohaterów z różnych okresów historycznych, poznajcie ich codzienność, zadania i charakterystyczne dla nich elementy ubioru, wyposażenia wnętrz i otoczenia
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki opisujące historię

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 15:50
"Gdzie jest dukat króla Zygmunta?" Artura Pacuły". Monika, Ala, Igor i Miras, wspólnie wyjeżdżają na wakacyjny obóz wspinaczkowy do Zamku Czocha. Zwykły wyjazd szybko zamieni się jednak w pełną wrażeń przygodę! A wszystko przez Bossa, czyli Mariusza Krygiera, pasjonata i nauczyciela historii w ich podstawówce. To on wprowadza grupę przyjaciół w świat historycznych zagadek związanych z zaginionymi po II Wojnie Światowej skarbami.
rozwiń zwiń