Too much? Tłumacz!

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 11:20
Dlaczego żeby być dobrym tłumaczem języków obcych trzeba przede wszystkim doskonale znać...język ojczysty? Czy tłumacz musi mieć dobry słuch?Czy da się przetłumaczyć absolutnie wszystko? Kim jest lingwista i co ma wspólnego z... lekarzem? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w Jedynce Dzieciom! 
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/FGC

Naszym gościem był tłumacz i lingwista Rafał Tondera. 

***

Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom 

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska 

Gość: Rafał Tondera (tłumacz, lingwista) 

Data emisji: 6.06.2020 r. 

Godzina emisji: 19.30 


Czytaj także

Dwudziestolecie międzywojenne

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 16:45
Dwudziestolecie międzywojenne to okres w historii Europy, obejmujący dwadzieścia jeden lat pomiędzy zakończeniem I wojny światowej, a wybuchem II wojny światowej. Co się wówczas działo na świecie i w Polsce? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tropie historii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 16:45
Od dynastii Piastów do życia w PRL-u. Wypatrujcie bohaterów z różnych okresów historycznych, poznajcie ich codzienność, zadania i charakterystyczne dla nich elementy ubioru, wyposażenia wnętrz i otoczenia
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki opisujące historię

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 15:50
"Gdzie jest dukat króla Zygmunta?" Artura Pacuły". Monika, Ala, Igor i Miras, wspólnie wyjeżdżają na wakacyjny obóz wspinaczkowy do Zamku Czocha. Zwykły wyjazd szybko zamieni się jednak w pełną wrażeń przygodę! A wszystko przez Bossa, czyli Mariusza Krygiera, pasjonata i nauczyciela historii w ich podstawówce. To on wprowadza grupę przyjaciół w świat historycznych zagadek związanych z zaginionymi po II Wojnie Światowej skarbami.
rozwiń zwiń