Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 20:00
Wspaniała, pełna przygód opowieść o przyjaźni, wytrwałości i marzeniach. Peter Brown jest samotnym chłopcem, którego rodziców nigdy nie ma w domu. Od lat marzy o tym, żeby mieć do towarzystwa chociaż kota, niestety ani rodzice, ani jego niania nie chcą o tym słyszeć. 
Fragment okładki książki O chłopcu, który był kotem
Fragment okładki książki "O chłopcu, który był kotem"Foto: mat.wydawcy

Posłuchaj
04:50 Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 1. Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 1.

 

Posłuchaj
04:46 Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 2.mp3 Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 2.

 

Posłuchaj
04:49 Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 3.mp3 Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 3.

 

Posłuchaj
04:06 Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 4.mp3 Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 4.

 

Posłuchaj
05:12 Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 5. Paul Gallico "O chłopcu, który był kotem". Czyta Łukasz Lewandowski. Cz. 5.

 

Pewnego dnia Peter widzi pręgowatego kociaka w parku, nieostrożnie wybiega za nim na ulicę i… wpada pod koła samochodu. Kiedy otwiera oczy, wszystko wydaje mu się inne. Zszokowany orientuje się, że ciało porasta mu futro, ma długie

o-chlopcu-ktory-byl-kotem-b-iext62852282.jpg

Rodzina, która nie rozpoznaje chłopca w nowej postaci, wyrzuca go na ziąb i pastwę losu, a on szybko przekonuje się, że Londyn jest równie nieprzyjazny dla małych chłopców, co dla czworonogów. Na szczęście zagubionemu na ulicach miasta Peterowi przychodzi z pomocą Jennie – kuta na cztery łapy kotka, dla której Londyn, nawet ten nocny, nie ma żadnych tajemnic. Nowa przyjaciółka szkoli młodziaka w sztuce ulicznych walk – o teren, pożywienie, kąt odpowiedni do snu, tłumaczy koci świat i uczy, czym jest prawdziwa przyjaźń.

Jennie i Peter muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami i niebezpieczeństwami, które czyhają na koty na każdym kroku, w poszukiwaniu swojego miejsca wyprawią się nawet statkiem do Glasgow!

Wszystko po to, żeby znaleźć prawdziwy dom. Czy im się to uda?

Na fragmenty książki Paula Gallico "O chłopcu, który był kotem" w tłumaczeniu Anny Bańkowskiej zapraszamy od 16 listopada. Czyta Łukasz Lewandowski.

Książkę wydało wydawnictwo KROPKA.

Mat. promocyjne

Zobacz więcej na temat: nasza powieść dzieci